Posiadał ponad 200 kg marihuany. To nie wszystko [zdjęcia]

Miał ponad 200 kg narkotyków

Policjanci zatrzymali 42-letniogo mężczyznę, który sprzedawał spore ilości narkotyków. Funkcjonariusze zajmowali się sprawą rozprowadzania na terenie naszego województwa znacznych ilości środków odurzających. Czynności operacyjne zaprowadziły małopolskich policjantów do jednego ze sklepów internetowych oferujących do sprzedaży rzekomo legalny susz konopi oraz olejki CBD.  Funkcjonariusze ustalili właściciela tej firmy, którym okazał się 42-letni krakowianin (notowany w przeszłości  za przestępstwa narkotykowe). Jednocześnie kryminalni wytypowali wynajmowane przez niego, a usytuowane w różnych rejonach miasta dwa domy jednorodzinne.  

reklama

Przeszukano budynki

Małopolscy policjanci przeszukali budynki, w których znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 800 kg różnych substancji tj. suszu konopi, olejków „CBD” oraz innych substancji w różnych formach (bryłkach, kulkach). Substancje te w całości trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Do chwili obecnej uzyskano ekspertyzy dotyczące 205 kg suszu konopi, które potwierdziły że mamy do czynienia a z suszem konopi innych niż włókniste których posiadanie jest zabronione przez Ustawę o Przeciwdziałaniu Narkomanii  a nie z produktami CBD.

reklama

Mężczyzna usłyszał zarzuty

Na podstawie postanowień prokuratorskich w miniony poniedziałek (28 marca br.) policjanci zatrzymali 42-letniego właściciela sklepu internetowego. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli gotówkę zatrzymanego krakowianina w kwocie ponad 600 000 zł oraz 90 000 euro, a także mienie ruchome o wartości 40 tys. zł.  Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych  ilości środków odurzających i posiadania ponad 205 kg środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste o czarnorynkowej  wartości 4 108 000 złotych. 

Według ustaleń śledczych, nielegalny proceder trwał co najmniej od ubiegłego roku, a 42-latek uczynił sobie z tej nielegalnej działalności stałe źródło dochodu. W pomieszczeniach użytkowanych domów  przechowywał sprowadzone z zachodnich krajów narkotyki, a następnie je porcjował i przygotowywał do sprzedaży detalicznej jaki i hurtowej. W sieci odbywała się głównie sprzedaż detaliczna a na jego posesję przyjeżdżali także odbiorcy hurtowi.

Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.  Za popełnione przestępstwo 42 latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy oczekują na dalsze ekspertyzy biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie dotyczące zabezpieczonych substancji. W tym zakresie możliwe jest uzupełnienie zarzutów.

Fot. Policja

Zobacz również:

Jeździsz na gapę komunikacją miejską? Przeczytaj!

Miał ponad 200 kg narkotyków
Miał ponad 200 kg narkotyków
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności