Plac zabaw w Parku Zaczarowanej Dorożki pozostaje zamknięty. Rodzicom kończy się cierpliwość

Plac zabaw w Parku Zaczarowanej Dorożki pozostaje zamknięty. Rodzicom kończy się cierpliwość

Plac zabaw w Parku Zaczarowanej Dorożki, który jest remontowany od czerwca 2021 roku nadal pozostaje zamknięty. Na łamach CowKrakowie.pl pisaliśmy wielokrotnie o planowanych terminach otwarcia. Jednak nadal oficjalnie ten teren jest zamknięty dla najmłodszych mieszkańców Krakowa.

reklama

Wiele osób dopytuje, kiedy oficjalnie dzieci będą mogły bawić się w tym miejscu. Niestety nie mamy dobrych wiadomości.

reklama

Z informacji przekazanych od Zarządu Zieleni Miejskiej dowiedzieliśmy się, że plac zabaw w Parku Zaczarowanej Dorożki nie został odebrany od wykonawcy ze względu na nieprawidłowości. Wykonawcy został wyznaczony ostateczny termin na zrealizowanie prac zgodnie z projektem – jest to 30 kwietnia 2022 roku.

Zarząd Zieleni Miejskiej próbuje wszelakimi metodami rozwiązać tą niecodzienną sytuację i jak najszybciej doprowadzić do przejęcia przedmiotowego terenu w utrzymanie, a tym samym do otwarcia zmodernizowanego placu zabaw, jednakże doprowadzenie do jego otwarcia jest w głównej mierze uzależnione od dalszych działań naprawczych wykonawcy robót. W pierwszej kolejności podjęcie działań wynikających z postanowień zawartej umowy jest wyborem podyktowanym chęcią jak najsprawniejszego załatwienia tej trudnej sytuacji. Zerwanie umowy byłoby rozwiązaniem nie tylko dużo bardziej odciągającym w czasie udostępnienie placu mieszkańcom, co również kosztownym. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest niekomfortowa dla mieszkańców, zwłaszcza obecnie gdy robi się coraz cieplej. Podjęte przez nas działania konsultowane były również pod względem prawnym, tak aby wykorzystać wszelkie dostępne środki zaradcze wynikające z podpisanej z wykonawcą umowy– informuje Aleksandra Mikolaszek z ZZM

Zarząd Zieleni Miejskiej apeluje o wstrzymanie się z korzystania placu zabaw w Parku Zaczarowanej Dorożki – jest to nadal miejsce budowy.

Zobacz również:

Jeździsz na gapę komunikacją miejską? Przeczytaj!

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Krakowa i okolic? Obserwuj CowKrakowie.pl na Facebooku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności