Nowy film o SMOGU w Krakowie

Nowy film o SMOGU w Krakowie

Znany aktor, scenarzysta i producent Pawel Deląg po raz kolejny w roli reżysera! Tym razem Deląg stanął po drugiej stronie kamery aby jeszcze dosadniej nagłośnić jeden z najbardziej „palących”… nie cierpiących zwłoki problemów w tym kraju. Niedawno film miał zaszczyt otworzyć 4. Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych BNP Paribas Green Film Festival w Krakowie.

reklama

Opis filmu „Pani Basia”:

„Pani Basia” to poruszająca opowieść która w jakiś sposób może dotyczyć każdego z nas a z całą wręcz pewnością dotyczy 50 000 osób (rocznie) które umierają w Polsce na skutek chorób spowodowanych fatalnym stanem powietrza. Film to historia mieszkającej przez całe życie w Krakowie emerytowanej nauczycielki, zmagającej się z chorobą nowotworową wywołaną smogiem. W tym krótkometrażowym 30 minutowym materiale pada wiele ważnych pytań: Czy tylko my sami w 100% jesteśmy kowalami własnego losu? Jak to możliwe że ktoś kto nigdy nie palił papierosów ma płuca nałogowego palacza który wypalał po 3 paczki papierosów dziennie? Czy w chwili kiedy zmagamy się ze śmiertelną chorobą, system opieki zdrowotnej w Polsce może w jakiś realny sposób pomóc swoim obywatelom? Czy jesteśmy pozostawieni samym sobie?

reklama

„Pani Basia” to opowieść o człowieku — który mimo rozgrywającego się na pierwszym planie osobistego dramatu stara się zostawić widza z czymś więcej niż tylko rozpaczą. Pomimo wielkiej tragedii bohaterki film ten paradoksalnie jest pochwałą życia

Najbardziej PALĄCY film roku!

Premiera 11 maja na Canal+ oraz Onet VOD

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności