Na Małym Rynku rozdadzą 2 tys. flag

2 maja, w Dniu Flagi, w godzinach 12:00-15:00 na krakowskim Małym Rynku odbędzie się piknik pod nazwą „Tak smakuje małopolska Biało-Czerwona. Przyjdź po flagę”.

– Na odwiedzających czekać będą stanowiska Kół Gospodyń Wiejskich z Małopolski. Będzie można spróbować wykonanych przez nie lokalnych potraw, jak również kupić rękodzieło i ozdoby. Na najmłodszych czekać będą warsztaty malowania twarzy. Będzie można też wykonać swoją flagę. Nie zabraknie też występów artystycznych regionalnych zespołów, w tym kapeli góralskiej. Będziemy również rozdawać flagi. Przygotowaliśmy ich 2 000. Serdecznie zapraszam na Mały Rynek. Pokażmy, że jesteśmy dumni z Biało-Czerwonej i że patriotyzm może mieć wiele różnych wymiarów. Kultura ludowa jest skarbnicą tradycyjnych wartości, a Koła Gospodyń Wiejskich z pewnością zaprezentują najlepsze smaki Małopolski  – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

 Występy wokalno-artystyczne przygotowały Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Gołcza, kapela góralska dziewczęca „Spod Gorca” działająca przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej czy kapela Janczowioki i dzieci z gminy Korzenna, a także Jurajska Kapela Folklorystyczna oraz Mateusz Mijal.

Całość uświetnią stoiska promocyjne gmin: Ochotnicza Dolna, Stryszów, Zakliczyn, Łącko, Korzenna, Szerzyny, Zielonki, Kościelisko, które poczęstują przybyłych gości regionalnymi specjałami, a niektóre z nich zaoferują sprzedaż swoich tradycyjnych wyrobów.

 Swoje stoisko informacyjno-promocyjne będzie miał również Odział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. To tam będą realizowane działania w ramach projektu „Historia w Kolorach”, skierowanego do dzieci.

Zobacz również:

Od 1 lipca będą nowe stawki za wywóz śmieci

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności