Na lotnisku zatrzymano mężczyznę. To nie wszystko!

We wtorek, 12 kwietnia na lotnisku w Krakowie – Balicach funkcjonariusze Straży Granicznej odmówili wjazdu do Polski dwojgu obywatelom Gruzji, a trzeciego z podróżnych (również obywatela Gruzji) zatrzymali.

reklama

Pasażerowie, którym odmówiono wjazdu do Polski podróżowali do Krakowa z Burgas i Kutaisi. Pierwszy z nich 63-letni mężczyzna przekroczył dozwolony przepisami czas pobytu na terytorium państw członkowskich Unii Europejskiej na podstawie paszportu  biometrycznego  (90 dni w 180 – dniowym okresie), a sam nie posiadał innych wiz ani zezwoleń na pobyt. 

reklama

Z kolei, 37-letnia cudzoziemka nie spełniała warunków wjazdu do Polski, ponieważ objęta była zakazem wjazdu do wszystkich krajów strefy Schengen.

Do czasu opuszczenia Polski, podróżni przebywać będą w pomieszczeniach służbowych Placówki SG w Krakowie – Balicach.

Ostatni z cudzoziemców, 32-letni Gruzin podróżujący z Kutaisi, poszukiwany był celem zatrzymania i doprowadzenia do aresztu śledczego na podstawie Zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy Poznań – Grunwald i Jeżyce. Ponadto, policja z Komisariatu w Poznaniu – Jeżycach prowadziła czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu dla celów prawnych poszukiwanego cudzoziemca. Po zakończeniu czynności służbowych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymany, zgodnie z dyspozycją sądu, osadzony został w areszcie śledczym w Krakowie.

Źródło PSG/fot. poglądowe

Zobacz również:

Będą nowe tablice rejestracyjne w Krakowie. Koniec z KR

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności