Mężczyzna zauważył wyważone drzwi w mieszkaniu zmarłej sąsiadki. Ruszył w pościg za złodziejem

Policja w Krakowie

Sąsiad zobaczył wyważone drzwi w mieszkaniu. Natychmiast ruszył w pościg za złodziejem.

reklama

Jak informuje krakowska policja, na początku kwietnia br. zmarła starsza kobieta, mieszkająca samotnie w jednej z kamienic na krakowskim Kazimierzu. Kilka dni później ( 09.04.), doszło do włamania do jej lokalu.

reklama

Tego dnia około godz. 22, do kamienicy wszedł 41-letni mężczyzna. Ponieważ kilka lat temu pomieszkiwał tutaj, wiedział że starsza pani może mieć w mieszkaniu cenne przedmioty. Sprawca niezauważony przez nikogo wyważył zamek w drzwiach do opuszczonego mieszkania i wszedł do środka. Ze ścian ściągnął ikonę Matki Boskiej oraz dwa portrety, najprawdopodobniej przodków właścicielki mieszkania. Uciekając, zabrał jeszcze pustą ramę po obrazie.

Kiedy złodziej był już na podwórku, klatką schodową kamienicy schodził ze śmieciami jeden z lokatorów. Mężczyzna zauważył wyważone drzwi w mieszkaniu zmarłej sąsiadki a także przez okno na podwórze zobaczył kogoś z naręczem obrazów. Bez zastanowienia rzucił się w pościg za sprawcą, którego po pościgu ujął. Policjanci, którzy natychmiast przyjechali na miejsce, przejęli z jego rąk włamywacza.  

41-latkowi za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskane obrazy zostały przekazane biegłemu, który oszacuje ich wartość historyczną. Opinia ta może wpłynąć na zmianę zarzutów postawionych podejrzanemu.

Zobacz również:

Niespodziewany finał bójki na przystanku

Bądź na bieżąco z informacjami. Obserwuj CowKrakowie.pl na Facebooku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności