Linia lotnicza Ryanair ogłosiła największy w historii rozkład lotów z Krakowa

Ryanair

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła największy w historii rozkład lotów z Krakowa, oferując 73 trasy, w tym 10 nowości w sezonie Lato 2022, m. in. Agadair, Ankona czy Berlin. Grupa Ryanair zbazuje na lotnisku w Krakowie 8 samolotów, z których 6 to najbardziej wydajne pod względem ochrony środowiska B738-8200 „Gamechanger” (4% więcej miejsc, spalanie mniejsze o 16%, emisja hałasu niższa o 40%). To inwestycja w wysokości 800 mln USD, która pozwala na utrzymanie 420 bezpośrednich miejsc pracy dla pilotów, członków załóg pokładowych oraz obsługi naziemnej, a także 3,450 niebezpośrednich miejsc pracy w Krakowie*.

reklama

Największy w historii rozkład lotów z Krakowa na Lato 2022 obejmuje:

  • 8 zbazowanych samolotów
  • Inwesycja 800 mln USD w Krakowie   
  • 73 trasy, w tym 10 nowych do Agadiru, Ankony, Berlina, Budapesztu, Lille, Newcastle, Rygi, Sztokholmu Turynu oraz Olsztyna-Mazury
  • Ponad 260 lotów tygodniowo
  • Prawie 3,900 miejsc pracy łącznie

Ryanair będzie wykonywał z Krakowa w sezonie Lato 2022 ponad 260 lotów tygodniowo, o ponad 40 więcej niż w przed-pandemicznym sezonie Lato 2019 oferując mieszkańcom Małopolski połączenia do największych miast Europy jak Londyn, Mediolan czy Paryż oraz do najpopularniejszych kurortów wakacyjnych jak Alicante, Korfu, Kreta, Santorini czy Zadar, jednocześnie dając impuls turystyce przyjazdowej do Krakowa po dwóch straconych latach.    

reklama

Pasażerowie mogą zarezerwować loty z Krakowa aż do października 2022 roku już od 89 zł. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie na www.Ryanair.com do soboty (24 kwietnia) do północy.

Zobacz również:

Bolt wprowadza do Krakowa nowy środek transportu miejskiego

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności