Firma Shell Polska wsparła akcję „Laptopy Dla Ukrainy”

Firma Shell Polska wsparła akcję „Laptopy Dla Ukrainy”

Firma Shell Polska oficjalnie wsparła akcję „Laptopy Dla Ukrainy” i w najbliższych dniach przekaże ponad 1200 laptopów na pomoc dla uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy. Wartość przekazanego sprzętu komputerowego szacowana jest na ponad milion złotych.

reklama

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się o godzinie 11.00 w Sali Portretowej UMK przy pl. Wszystkich Świętych. Shell Polska było reprezentowane przez Agnieszkę Pocztowską, dyrektorkę generalną Shell Business Operations w Krakowie. Ze strony Miasta umowę podpisał Prezydent Jacek Majchrowski, a z ramienia organizatorów zbiórki swój podpis złożył Jakub Kościółek ze Stowarzyszenia Interkulturalni PL. Przy podpisaniu umowy obecna była także Paulina Poniewska, koordynatorka akcji „Laptopy Dla Ukrainy”, pracownica firmy PushPushGo i aktywistka Akcji Ratunkowej Dla Krakowa.

reklama

O akcji:

Jest to oddolna inicjatywa pracowników PushPushGo,  jednej z krakowskich firm z branży IT,  którą wsparły inicjatywy: Stowarzyszenie Interkulturalni PL, Hearty Foundation, Akcja Ratunkowa dla Krakowa, Fundacja Instytut Polska-Ukrainy, CSW Wiewiórka oraz Koalicja Otwarty Kraków.
Jest to zbiórka laptopów od firm krakowskich, i nie tylko, na rzecz uchodźczyń i uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przebywają na terenie Polski, a zwłaszcza Krakowa. Komputer to praktyczna pomoc dla ukraińskiej rodziny, która uzyska w ten sposób narzędzie do zdalnej pracy, nauki i załatwiania formalności online. Na stronie internetowej laptopydlaukrainy.pl znajduje się formularz zgłoszeniowy dla przedsiębiorstw, które chcą przekazać sprzęt komputerowy na ten cel.

W ramach akcji zbierane są laptopy oraz inny sprzęt komputerowy i przekazywane obywatelom ukraińskim, którzy przekroczyli granice Ukrainy po 24 lutego br., co jest weryfikowane na podstawie pieczątki w paszporcie, a w przypadku jego braku – zaświadczenia o przekroczeniu granicy wydanego przez odpowiednie służby graniczne. Na stronie internetowej laptopydlaukrainy.pl znajduje się formularz rejestracyjny w języku ukraińskim, przez który potrzebujący mogą zgłaszać się po wsparcie. 

Fot. materiały prasowe

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności