Czerwone Noski poszukują artystów, również z Ukrainy

Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu poszukuje artystów do prowadzenia terapii humorem w Krakowie, Katowicach, Chorzowie i Zabrzu.

Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu jest organizacją charytatywną, która za pomocą humoru i uśmiechu niesie pomoc chorym dzieciom i seniorom. Specjalnie do tego celu przygotowani artyści – klowni regularnie odwiedzają pacjentów w szpitalach, aby bezpośrednio przy ich łóżkach prowadzić terapię humorem. Osoby wyłonione w castingu po przejściu programu szkoleniowego podejmą odpłatną współpracę z Fundacją. Czerwone Noski są partnerem Red Noses Clowndoctors International, największej na świecie organizacji zajmującej się klowningiem medycznym. Fundacja posiada stały zespół artystyczny.

Na casting zapraszamy artystów posiadających doświadczenie sceniczne i kompetencje w co najmniej jednej z wymienionych dziedzin: aktorstwo, muzyka, improwizacja teatralna, teatr uliczny, akrobatyka, żonglerka, kabaret, taniec – mówi Dyrektorka Artystyczna Czerwonych Nosków, Anna Wojtkowiak-Williams. Castingi rekrutacyjne będą miały charakter warsztatów klowningu – podkreśla. Kandydaci często mówią nam, że już sam casting jest dla nich przygodą i odkryciem innego sposobu pracy scenicznej.

Zainteresowane osoby powinny przesłać CV i list motywacyjny na adrescasting@czerwonenoski.pl w terminie do 15 kwietnia.

Osoby wyłonione w castingu wezmą udział w specjalnym programie szkoleniowym, który będzie obejmował m.in. warsztaty oraz wizyty z udziałem coacha i profesjonalnych klownów na oddziałach szpitalnych, a następnie podejmą płatne działania w szpitalach, DPS-ach oraz Tymczasowych Ośrodkach Recepcyjnych. Wszyscy artyści z Czerwonych Nosków są regularnie szkoleni i przygotowywani do pracy klowna medycznego w Międzynarodowej Szkole Humoru w Wiedniu. Zajęcia prowadzą tam profesjonalni nauczyciele klowningu z całego świata.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej Fundacji: https://www.czerwonenoski.pl/o-fundacji/praca/

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności