Co znajduje się w składzie farby do włosów?

Artykuł sponsorowany

Koloryzacja włosów to jeden z ulubionych i najpopularniejszych zabiegów upiększających. Chyba nie ma kobiety, która choć raz nie zastanawiałaby się, jak jej pasma wyglądałyby w zupełnie innym odcieniu. Łatwa dostępność farb oraz ich szeroki wybór sprawiają, że koloryzacja jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. Szczególną popularnością wśród klientek cieszy się farba do włosów brąz, która nie wychodzi z mody. Jednak jakie składniki powinna zawierać najlepsza farba do włosów? Czy znajdziemy w niej składniki pielęgnacyjne? Sprawdź.

Koloryzacja – sposób na metamorfozę

Każda kobieta posiada inny powód, dla którego decyduje się na koloryzację swoich pasm. Dla jednych będzie to potrzeba ukrycia siwych pasm, z którymi nie czują się komfortowo. Dla innych to sposób na wyrażenie siebie, swojego stylu i podążania za trendami lub wręcz odwrotnie – wyznaczania własnych. Kobiety bardzo często decydują się na koloryzację, ponieważ czują potrzebę zmiany, a zmiana koloru swoich włosów bywa bardzo spektakularna.

Niezależnie od tego, jakie powody kierują nami w tej sytuacji, ważne, aby wybierać odcień, który będzie dopasowany do naszego typu urody. Jeśli zasugerujemy się jedynie obowiązującymi trendami, może okazać się, że wybrany przez nas kolor będzie nietrafiony. Kolorem o bardzo uniwersalnym charakterze jest farba do włosów brąz

Farba do włosów brąz

Jak już wspomniano, jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań w przypadku koloryzacji jest farba do włosów brąz. To kolor, który posiada niezwykle szeroki wachlarz odcieni, od bardzo jasnych, miodowych brązów po ciemne i mocno nasycone barwy. Decydując się na koloryzację farbą do włosów brąz, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na swój typ urody i na jego podstawie dobierać odpowiedni odcień. Może się bowiem zdarzyć, że przy delikatnym typie urody ciemny i chłodny odcień brązu, zamiast odejmować nam lat, będzie ich dodawał. 

Oprócz odcienia przy wyborze farby do włosów brąz warto zwrócić uwagę na pozostałe elementy, które będą mieć wpływ na to, czy będziemy zadowoleni z efektu końcowego. Mowa tu o takich czynnikach, jak trwałość koloru, właściwości, stopień krycia siwych włosów, a często także skład.

Najlepsza farba do włosów – jakie składniki?

Jakie składniki powinna zawierać najlepsza farba do włosów? W wielu przypadkach funkcjonuje przekonanie, że farby do włosów to produkty, które przy częstym stosowaniu osłabiają i niszczą włosy ze względu na zawarte w nich składniki. Warto jednak zwrócić uwagę również na to, że producenci nieustannie pracują nad ulepszaniem formuł i składów farb do włosów, by te dawały nam jak najwięcej korzyści. Aktualnie na rynku znajdziemy farby do włosów, które nie tylko gwarantują trwały i nasycony kolor, ale są wzbogacone o składniki, które już na poziomie koloryzacji pielęgnują nasze włosy.

Na jakie składniki zwracać uwagę, wybierając najlepszą farbę do włosów? Bardzo dobrym wyborem będą produkty, które w swoim składzie zawierają naturalne oleje, które odżywiają i zabezpieczają nasze pasma, a także proteiny i ceramidy, które w zauważalny sposób wzmacniają włosy i uzupełniają ubytki w ich budowie. 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności