Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o pomoc

Caritas Archidiecezji Krakowskiej ponownie prosi o pomoc rzeczową dla uchodźców. Punkt Socjalny im. E. Bojanowskiego w Brzegach przyjmie każdą ilość długoterminowej żywności.

reklama

– Chcemy zorganizować transport na granicę i do Kijowa, gdzie ludzie zaczynają borykać się z głodem. Potrzebujemy produktów z długą datą ważności, i takich, które mogą stać się szybkim posiłkiem: tzw. „zupek chińskich”, dań instant, budyniów, kisieli, konserw mięsnych i rybnych, wody, kasz, mleka w kartonach, batonów energetycznych – mówi dyrektor krakowskiej Caritas, ks. Tomasz Stec. Punkt Socjalny w Brzegach działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 6-18, a w soboty od 9-14.

reklama

Caritas Archidiecezji Krakowskiej pomaga również przy Dworcu Głównym

Na krakowskim Dworcu Głównym znajduje się Punkt Informacyjny. Ks. Michał Kania, koordynator punktu Caritas na dworcu, przekazuje, że można tam przynosić środki higieny: szampony, żele pod prysznic, pasty, szczoteczki, dezodoranty, maszynki do golenia i pianki, mokre chusteczki, pampersy od rozmiaru 5 wzwyż, proszki, patyczki do uszu, a także rzeczy, które sprawią radość najmłodszym: zeszyty, długopisy, kredki, plecaczki, kolorowanki. Brakuje wody, soków, kakao, makaronów, drobnych słodyczy, kaszek i posiłków dla niemowląt.

W namiocie Caritas, który stoi na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego, najbardziej potrzebne są jednorazowe sztućce: łyżki, miseczki, kubki, a także chleb, rogaliki, ciasta, gotowe do zjedzenia bułki, woda w butelkach, jogurty i musy. – Codziennie wydajemy 6 tysięcy ciepłych posiłków. Jest to możliwe dzięki niezastąpionemu wsparciu licznych darczyńców. Bardzo dziękujemy za każdą pomoc – dodaje ks. Kania.

Zobacz również:

Ten dzwon milczał prawie 100 lat! Krakowianie usłyszą go w niedzielę

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Krakowa i okolic? Obserwuj CowKrakowie.pl na Facebooku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności