BASIA zagra w Krakowie!

BASIA zagra w Krakowie!

BASIA (pełne nazwisko: Barbara Trzetrzelewska) to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych polskich wokalistek, jedna z niewielu które odniosły wielki międzynarodowy sukces. W latach 80. podbiła listy przebojów piosenkami „Half a Minute” i „Get Out of Your Lazy Bed”. Publiczność na całym świecie doceniła jej unikatowy głos w połączeniu z ciepłymi latynoskimi melodiami i jazzem.

BASIA zagra w Krakowie! 31 maja 2022 | Filharmonia Krakowska | godz. 20:00

Debiutowała w 1969 w lokalnej amatorskiej rockowej kapeli Astry, z którą wystąpiła na Festiwalu Awangardy Beatowej w Kaliszu. W latach 1972-1974 była członkinią najpopularniejszej żeńskiej grupy wokalnej w Polsce – Alibabki, a w 1977 śpiewała z debiutującą wówczas grupą rockową Perfect. W 1979 roku zamieszkała w Stanach Zjednoczonych, a dwa lata później przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii.
Pierwszy wielki sukces odniosła z grupą Matt Bianco (album „Whose Side Are You On”, który ukazał się w 1984 roku podbił całą Europę, sprzedając się w nakładzie ponad 1,5 mln egzemplarzy.
W 1987 roku ukazał się jej pierwszy autorski album „Time and Tide”. Najpierw Basia podbiła – największy na świecie – rynek amerykański. Jej pierwszy album rozszedł się tam w nakładzie ponad miliona egzemplarzy, przynosząc nawet popowy hit Top 30 na liście Billboard Hot 100 (był to tytułowy „Time and Tide”). Na całym świecie rozeszło się blisko 2 mln egz. Druga płyta „London Warsaw New York” powtórzyła ten wyczyn w roku 1990. Ten album także sprzedano w nakładzie blisko 2 mln kopii na świecie, z czego ponad 1 mln w Stanach Zjednoczonych. Oba albumy trafiły na sam szczyt zestawienia Top Contemporary Jazz Albums magazynu Billboard. Po dłuższej przerwie spowodowanej sprawami osobistymi Basia wznowiła solową karierę albumem „It`s That Girl Again” 2009.
Po dziewięciu latach od wydania płyty „It`s That Girl Again” artystka w maju 2018 zaprezentowała swój kolejny studyjny album „Butterflies”. Nowy krążek zachwycił zarówno wiernych fanów, jak i krytyków. Sama Basia mówi, że jest to najbardziej jazzowa płyta w jej dorobku, a zawarte na niej piosenki opowiadają o miłości „do życia, do muzyki i do ludzi”.

Już za niedługą chwilę, po długich miesiącach oczekiwania Basia wystąpi w Polsce!

Artystka planowała powrót w maju 2020 roku niestety epidemia pokrzyżowała artystce i organizatorom plany…Ostatecznie po dwóch latach od zaplanowanych koncertów artystka przyjedzie zagra w maju.

W ponurych i smutnych czasach wojny głos i muzyka Basi są jak balsam na skołatane nerwy.

Jej pogodne bossa novy i radość jaką niesie w swoich piosenkach pięknie wpisują się w majowe dni.

Bo w maju jest najpiękniej, pachną bzy … i będzie Basia ze swoim ostatnim projektem „Butterflies”


Na trasie towarzyszyć jej będą:
Danny White – instrumenty klawiszowe
Giorgio Serci – gitara
Andres Lafone – bas
Ian Kirkham – saksofon
Marc Parnell – perkusja

Bilety na koncert (od 129zł do 169zł) dostępne na stronie www.eventim.pl
Więcej informacji www.koncerty.com

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności