Akcja policji w Krakowie. Rozbito grupę przestępczą

Akcja policji w Krakowie. Rozbito grupę przestępczą

Policjanci z Krakowa rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Zatrzymanych zostało 9 osób zamieszanych w przestępczy proceder.

reklama

Z dokonanych przez kryminalnych ustaleń wynikało, że gang przez okres kilku miesięcy wprowadził na czarny rynek w Małopolsce znaczą ilość środków odurzających.  Wszyscy sprawcy byli związani ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców. Każdy z członków gangu pełnił określoną rolę w przestępczym procederze. Od szefa grupy, do osoby sprowadzającej i przechowującej narkotyki, czy szukającej odpowiedniego rynku zbycia, po osobę zajmującą się bezpośrednią dystrybucją. 

reklama

Funkcjonariusze policji jednocześnie sprawdzili 25 adresów na terenie Krakowa i powiatu krakowskiego. Zatrzymanych zostało 9 osób w wieku 32-47 lat  (8 mężczyzn i jedna kobieta). Podczas przeszukań zabezpieczono m.in. kilkaset gramów marihuany, niewielką ilość  kokainy, gotówkę, telefony, laptopy.   

Wśród zatrzymanych jest herszt grupy. Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Natomiast pozostali członkowie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz zarzuty uczestniczenia w obrocie  znacznej  ilości środków odurzających.  
1 kwietnia sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt wobec 4 podejrzanych. Pozostałe osoby objęte zostały policyjnym dozorem. Podejrzanym grozi  do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. Poglądowe Policja

Zobacz również:

Zobaczył policjantów i gwałtownie odjechał. 35-latek został zatrzymany

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności