Akcja policji! Uderzyli w narkobiznes

Akcja policji! Uderzyli w narkobiznes

Uderzenie małopolskich policjantów w narkobiznes.

reklama

Pierwsze uderzenie w nielegalny biznes odbyło się 12 kwietnia br. Wtedy kryminalni  zatrzymali 39-letniego krakowskiego dilera, który od 2020 roku  na terenie naszego województwa miał rozprowadzać zabronione substancje. Według ustaleń funkcjonariuszy mężczyzna wprowadził w tym czasie do obrotu prawie kilogram marihuany, kilogram substancji psychotropowej 4 CMC  (klefedron), 200 g amfetaminy i 1000 sztuk tabletek ekstazy o czarnorynkowej  wartości sięgającej 71 tys. zł. Podczas przeszukania zajmowanego przez niego mieszkania kryminalni zabezpieczyli mefedron oraz marihuanę. 39-latek odpowie za posiadanie i handel znaczną ilością narkotyków. Decyzją sądu diler został tymczasowo aresztowany, a za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

reklama

Kolejne zatrzymania

Kolejne zatrzymania miały miejsce 13 kwietnia br. Tego dnia, małopolscy i olkuscy kryminalni weszli równocześnie do kilku mieszkań na terenie województwa małopolskiego oraz śląskiego, zatrzymując 6 mężczyzn w wieku od 24 do 37 lat,  zaangażowanych w narkotykowych proceder. 

Wśród nich był 27-latek oraz 25 –latek, mieszkańcy powiatu zawierciańskiego, którzy od lipca 2021 r. handlowali środkami odurzającymi, dystrybuując je na terenie województwa małopolskiego oraz śląskiego. W swoim asortymencie mieli zarówno mefedron, jak i amfetaminę oraz marihuanę. W chwili zatrzymania starszy z nich posiadał w swoim mieszkaniu  ponad pół kilograma amfetaminy  (poporcjowanej i przygotowanej do sprzedaży) oraz konopie indyjskie, a także ponad 12 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.  Obaj usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu co najmniej 1 kg amfetaminy a 27-latek odpowie także  za posiadanie znacznych ilości środków psychotropowych i tytoniu  bez akcyzy. Decyzją sądu,  do czasu finału tej sprawy 27-latek został tymczasowo aresztowany a 25-latek objęty dozorem Policji. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Pozostali czterej zatrzymani odpowiedzą za posiadanie narkotyków – za co grozi im do 3 lat odsiadki. W ich przypadku jako środek zapobiegawczy zastosowano dozór Policji.  

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności