Zmiana w rozliczaniu pobytu uchodźców w Krakowie

Urząd Miasta Krakowa przypomina, że nadal można rozliczyć czasowy pobyt uchodźców w hotelach, hostelach, pensjonatach i innych obiektach, znajdujących się wyłącznie na terenie Krakowa, do których skierowania na pobyt wystawił wojewoda małopolski lub urząd.

reklama

Zmieniony został sposób rozliczania faktur/rachunków

W związku z wejściem w życie ustawy z 12 marca o pomocy obywatelom Ukrainy (Dz.U. 2022 r., poz. 583 z pózn. zm.), wskazującej na konieczność odrębnego rozliczenia finansowego faktur/rachunków za pobyt obywateli Ukrainy, należy wystawić dwie odrębne faktury (dwa odrębne rachunki), obejmujące następujące okresy:

reklama
  • od 24 lutego do 12 marca
  • od 13 do 27 marca.

Do faktur/rachunków konieczne jest załączenie zestawienia zakwaterowanych osób. Uwaga! Należy koniecznie uzupełnić informacje o obywatelstwie osoby zakwaterowanej.

Wymagane dokumenty:

  • Faktura wystawiona na Gminę Miejską Kraków, pl. Wszystkich Świętych 3–4, 31–004 Kraków, NIP 676–101–37–17. Jednostka odbierająca: Urząd Miasta Krakowa – Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Dekerta 24, 30–703 Kraków
  • Nowe zestawienie zakwaterowanych osób do pobrania tutaj.

Wszystkie niezbędne dokumenty należy złożyć w siedzibie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK przy ul. Dekerta 24 (na parterze).

Termin składania dokumentów upływa 4 kwietnia.

Płatności zostaną rozliczone niezwłocznie po złożeniu niezbędnych dokumentów, w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia dostarczenia dokumentów.

Więcej informacji na stronie internetowej otwarty.krakow.pl.

Zobacz również:

Kobieta wyrzuciła pieniądze przez balkon. Takiego finału się nie spodziewała

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności