Zespół Meek, Oh Why? wyrusza w trasę promującą album „Offline”

Zespół Meek, Oh Why? wyrusza w trasę promującą album „Offline”

„Offline” to czwarty studyjny album Meek, Oh Why?, którego premiera wyznaczona została na 11 marca 2022. Muzycznie to kolejny po „Zachodzie” ukłon w stronę brzmień wypływających z serc analogowych syntezatorów, którym wtóruje hiphopowy groove. W skład płyty wchodzi 10 nastrojowych utworów na których poza narracją prowadzoną przez samego artystę usłyszymy Szczepana Pospieszalskiego, Kubę Więcka, czy Michał Żaka. Wszystko zamknięte w mrocznej, pozbawionej świateł historii, która z utęsknieniem nawołuje do wspomnień analogowego świata.

„18 marca 2022 roku wyszedłem z Klubu Studio. Spacer ciemnymi ulicami Krakowa powinien mi pomóc w uspokojeniu rozemocjonowanego wnętrza. Dawno nie widziałem tylu sztucznych świateł. Może nawet nigdy. Trochę plączą mi się nogi, chociaż wyjątkowo nic nie piłem. Myśli odbijają się od wewnętrznych ścian mojej głowy. Kolejne latarnie gasły. Gasły witryny sklepów i knajp.

reklama

W mieście jakby nie było nikogo. Mimowolnie szedłem w kierunku Wisły, aż w pewnym momencie moją uwagę odwrócił brunatny dźwięk silnika. Spojrzałem przed siebie. Samochód zbliżał się do mnie, a chwila, w której zdałem sobie sprawę, że nie uniknę konfrontacji z nim, trwała absurdalnie długo. Gdy wreszcie podjechał bardzo blisko, usłyszałem obojętny głos z jego wnętrza. Głos nakazał mi, bym wsiadł do środka. Zrobiłem to bez sprzeciwu. W samochodzie oprócz mnie i kierowcy siedziały jeszcze dwie osoby. Nikt nic nie mówił, a i ja niezbyt miałem ochotę pytać. Nie przekraczając przepisowej prędkości, dotarliśmy pod główne wejście sypialnianej części Hotelu Forum. Tam nasze drogi się rozeszły. Wszechobecny wiatr. Moje utopijne offline.” – Meek, Oh Why?

reklama
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności