Zbiórka od indywidualnych darczyńców dobiega końca

Zbiórka od indywidualnych darczyńców dobiega końca

Urząd Miasta Krakowa poinformował, że zbiórka od indywidualnych darczyńców dobiega końca. W ramach obowiązującej specustawy dotyczącej pomocy uchodźcom przebywającym w Polsce, samorządy otrzymują od rządu refundację poniesionych kosztów na rzecz obywateli Ukrainy. Nadal jednak miasto będzie przyjmować dary od zorganizowanych grup i firm. 

reklama

Zbiórka od indywidualnych darczyńców do 27 marca

Zbiórka jest prowadzona w Hali 100-lecia KS Cracovii przy al. Focha 40:

reklama
  • w piątek, w godz. 12.00–18.00
  • w sobotę i niedzielę, w godz. 10.00–15.00

Prosimy o wcześniejszą segregację darów, co ułatwi pracę wolontariuszom.

Zbiórka od zorganizowanych grup

Instytucje, firmy lub organizacje, które zbierają dary w swoich placówkach z zamiarem przekazania ich miastu, a następnie potrzebującym uchodźcom wojennym, prosimy o przewiezienie wszystkich rzeczy do:

  • w hali magazynowej NOHO Logistic przy ul. Bartników 10, czynne w dni robocze, w godz. 9.00–18.00, a w weekend w godz. 9.00–15.00. Od poniedziałku, 28 marca, zmiana godzin otwarcia: w dni robocze w godz. 9.00–17.00, w sobotę w godz. 9.00–15.00.
  • Centrum Logistycznego MG Logistic przy ul. Półłanki 18, czynne w dni robocze w godz. 6.00–18.00, w sobotę w godz. 6.00–14.00.

Dokładna lokalizacja parkingu przy hali znajduje się w linku pod pinezką, w okolicy ul. Bartników 10. Prosimy o segregowanie i przygotowanie odpowiednio opisanych paczek. Usprawni to późniejszy załadunek darów. Z uwagi na konieczność weryfikacji miejsca, do którego trafiają dary od krakowian, nie możemy korzystać z propozycji indywidualnego transportu/przewozu tych darów na teren Ukrainy.

Lista rzeczy, które są zbierane od zorganizowanych grup

Żywność: m.in. produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania o długim terminie ważności, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, płatki błyskawiczne, pieczywo chrupkie, dania gotowe (w słoikach, w opakowaniach próżniowych), sosy do makaronów, zupy instant, słodycze, pasty do kanapek, herbata, konserwy, ser i szynka pakowane w plastrach, owoce w puszkach, warzywa w puszkach, makarony.

Chemia i kosmetyki: środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, nowa bielizna damska, męska i dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, środki czystości, oliwki dla dzieci, kremy

Inne: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), karimaty, materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe, generatory prądu, zapałki, baterie, latarki, zapalniczki, świece

Medyczne: środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, środki opatrunkowe, środki do odkażania wody i apteczki

W trosce o zwierzęta: karmy dla zwierząt (saszetki, puszki, sucha karma w małych opakowaniach), transporterki, maty higieniczne dla zwierząt (do transporterka), miski na wodę i karmę.

Masz pytania?

Kontakt telefoniczny w sprawie zbiórki: 12 616 18 79 w godz. 9.00–15.00 lub pod adresem e-mail: pomocdlalwowa@um.krakow.pl.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności