Zatrzymano seryjnego złodzieja. Poszukiwani są właściciele tych przedmiotów [zdjęcia]

Policja w Krakowie

Na początku marca br. krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę mających na swoim koncie szereg przewinień. Jeden z mężczyzn odpowie za seryjne kradzieże rowerów oraz kradzież kabla przemysłowego. Jego wspólnik, 32-letni mieszkaniec Krowodrzy, poszukiwany był do odbycia kary aresztu. Za posiadanie środków odurzających odpowie ich 23-letnia towarzyszka. Cała trójka ma na swoim koncie także posługiwanie się cudzymi dokumentami tożsamości. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów i poszukują ich właścicieli.

Na początku marca w rejonie Prądnika Białego, dwóch 32-latków ukradło z prywatnej posesji wózek ze szpulą kabla przemysłowego. Mężczyźni zawieźli swój łup w rejon Azorów, gdzie w okolicach śmietnika porzucili wózek, a kabel przenieśli do piwnicy jednego z bloków. Kiedy złodzieje cięli kabel na kawałki do pomieszczenia weszli policjanci, zaalarmowani wcześniej przez świadków kradzieży. Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 32-latków, których przewieźli do komisariatu przy ul. Królewskiej w Krakowie.

Jak się okazało, kradzież kabla to niejedyne przewinienie jakie mieli na swoim koncie mężczyźni. Policjanci ustalili, że 32-letni mieszkaniec Azorów jest osobą podejrzaną o seryjne kradzieże rowerów, mężczyzna od lipca ubr. do marca br. ukradł na terenie Krakowa cztery jednoślady o łącznej wartości 6 150 złotych. Ponadto 32-latek na początku marca przywłaszczył sobie cudzy dokument tożsamości. W przestępczym procederze towarzyszył mu 32-letni znajomy z Krowodrzy, który dodatkowo był poszukiwany do obycia kary aresztu. Krowodrzanin odpowie za to, że w trakcie legitymowania oraz kilkunastu transakcji sprzedaży posłużył się cudzym dokumentem tożsamości. Przy pomocy cudzego dokumentu mężczyzna sprzedawał i zastawił w lombardach m.in. rower, ekspres do kawy, telewizor, radio i telefony komórkowe. W złodziejski biznes zamieszana była również 23-letnia mieszkanka Bieńczyc. Kobieta, będąca partnerką jednego z 32-latków, miała zastawić w lombardzie jeden ze skradzionych rowerów. 23-latka jest podejrzana o posiadała niewielkie ilości amfetaminy oraz przywłaszczenie sobie cudzego dokumentu tożsamości.

32-letni mieszkaniec Azorów odpowie karnie za kradzieże rowerów oraz za przywłaszczenie cudzego dokumentu tożsamości, za co grozić mu może do 5 lat więzienia. Ponieważ działał w warunkach recydywy wymiar zasądzonej kary może być wyższy. 32-letni Krowodrzanin odpowie za posługiwanie się cudzym dokumentem tożsamości, jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia. Ponadto trafił on do aresztu, gdzie czeka go odbycie zaległej kary. 23-latka usłyszała zarzut posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości oraz posiadania substancji psychotropowych, za co może spędzić w więzieniu nawet 3 lata.

Policjanci z Komisariatu Policji IV w Krakowie proszą o kontakt osoby, które mogą być właścicielami odzyskanych przedmiotów widocznych na zdjęciach – telefon 478351203.

Fot. Policja:

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności