Zapraszamy na koncert łódzkiej grupy Hedone wraz z Clicks!

Zapraszamy na koncert łódzkiej grupy Hedone wraz z Clicks!

Zapraszamy na koncert łódzkiej grupy Hedone wraz z Clicks!

Hedone to powstały na początku lat 90. w Łodzi zespół, który należąc do grona najbardziej nowatorskich, niepoddających się zaszufladkowaniu formacji, stanowi niezwykle wartościowy, wręcz nieodłączny już element polskiej sceny muzycznej.

Hedone czyli Maciej Werk.

Producent, kompozytor, lider zespołu. Autor felietonów i wywiadów prasowych, dziennikarz radiowy a także założyciel wytwórni Love Industry. Pomysłodawca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Na którym to statuetki „Człowieka ze złotym uchem” osobiście odebrali: Daniel Lanois, Gareth Jones, Adrian Sherwood, Mark „Flood” Ellis, Karl Bartos, John Cale, Bob Geldof, Roger Glover, Brian Eno, Gary Numan, Tony Visconti, Giorgio Moroder,Steve Albini, Mick Harvey, Craig Leon… Statuetki otrzymali również wybitni Polscy producenci jak Grzegorz Ciechowski (pośmiertnie), Andrzej Smolik, Adam Toczko, Józef Skrzek, Marek Biliński, Andrzej Korzyński….

Najnowszy album Hedone, „2020”, ukazał się w wersji CD i w dystrybucji cyfrowej 31 grudnia 2020 roku. Zamykał ten dziwny i nietypowy rok w dwunastu premierowych kompozycjach, które zostały entuzjastycznie przyjęte zarówno przez słuchaczy, jak i dziennikarzy. Teraz „2020” ukazał się w limitowanej wersji winylowej. Album był także jednym z polskich tytułów tegorocznego Record Store Day – Edycja winylowa zawiera specjalny miks utworu „Jak?”, który nie pojawił się w żadnym innym formacie.

Jako Artysta Maciej Werk, udziela się rzadko i trudno zobaczyć go na scenie i w mediach, jeśli to robi znaczy że ma ku temu konkretny powód. Nowy album o znaczącym tytule „2020” ukazał się jako pierwszy w tym roku na rynku fonograficznym, dokładnie z nocy 31 grudnia 2020 na 1 stycznia 2021, jest to najbardziej dojrzały album w dorobku Artysty.

Albumem „2020” Hedone powróciło po 15 latach milczenia. Po drapiącym duszę „Werk”, kontrastowym „SancTVarium” i zespołowym „Playboyu” przyszedł czas na dwanaście zwartych utworów, układających się w spójną opowieść o minionym roku, a przede wszystkim emocjach i myślach, które będą nam towarzyszyć w kolejnych latach, także i w tym roku. Maciej Werk nie może się doczekać momentu, gdy wreszcie będzie mógł na żywo zaprezentować szerokiej publiczności nowe wcielenie Hedone.

CLICKS

Łódzki projekt kierowany przez Wojtka Króla zapowiedział premierę albumu „G.O.T.H.”. Pierwsza od 5 lat płyta Clicks ukaże się 16 kwietnia nakładem niemieckiej wytwórni Dependent.

kr-lik, frontman CLICKS wkręcił swoją publiczność: jak złośliwy prowokator, pozwolił fanom uwierzyć w radykalny zwrot ku gotyckim, gitarowym brzmieniom. Jego przedpremierowe wideo do utworu „I Dream” utrzymane jest w estetyce Blair Witch Project. Mroczna postać przemierza w nim ponury las przy akompaniamencie gotyckich dźwięków. Dopiero w ostatniej, ironicznej scenie okazuje się, że bohater zbiera grzyby.

W klasycznym dla gotyckiej sceny, mrocznym stylu utrzymana jest także okładka drugiego albumu CLICKS – G.O.T.H. Stylizowana czcionka, rzędy nagrobnych krzyży, prawdziwe przedawkowanie „gotyckiego kvlt”, które w wydaniu CLICKS wydaje się nieco podejrzane. To kr-lik po raz kolejny puszcza wodze fantazji i daje ujście swojemu nikczemnemu poczuciu humoru.

CLICKS – I Dream (Is this the new CLICKS? Mix Feat. Dominik Ignacik) – https://youtu.be/aH5_SqzmFvw

Bilety:

40 zł – przedsprzedaż;

50 zł – w dniu koncertu

Dostępne online: 

https://ticketclub.pl/koncerty/hedone-clicks-klub-zascianek-krakow-1724/

https://www.ebilet.pl/muzyka/pop/hedone/?partner=academica&promotion=active

Hedone + Clicks,

Klub Zaścianek

Kraków, ul. Rostafińskiego 4

18.03.2022

19:00 – thedoors

20:00 – start

Hedone:

FB: https://www.facebook.com/Hedoneofficialmusic/

YT: https://www.youtube.com/user/HEDONEpoland

Clicks:

FB: https://www.facebook.com/clicks.music

YT: https://www.youtube.com/watch?v=b6TXVHPCog4

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Koncerty