Z tej okazji kładka o. Bernatka zostanie podświetlona na fioletowo

Z tej okazji kładka o. Bernatka zostanie podświetlona na fioletowo

26 marca, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Padaczki. Tego dnia, w geście solidarności z pacjentami cierpiącymi na tą chorobę kluczowe i najbardziej charakterystyczne budynki w kraju zostaną podświetlone na fioletowo. Kraków również włączy się w akcję przez podświetlenie na kolor fioletowy kładki o. Bernatka.

Fundacja NeuroPozytywni jest polską organizacją pożytku, działającą w obszarze zdrowia publicznego, na rzecz osób z chorobami mózgu. Misją fundacji jest wspieranie osób z szeroko rozumianymi chorobami mózgu takimi jak: stwardnienie rozsiane, porażenie mózgowe, epilepsja, depresja, schizofrenia, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, migrena, udar. Jednym z najważniejszych celów fundacji jest działanie na rzecz poprawy sytuacji osób cierpiących na padaczkę poprzez zwiększanie świadomości społecznej, zwiększanie dostępności leczenia oraz wspieranie procesu refundacyjnego.

W działalności fundacji bardzo ważne jest inicjowanie akcji pozwalających zauważyć problemy osób nie tylko przez ekspertów, ale również ogół społeczeństwa. Fundacja NeuroPozytywni w tym roku po raz pierwszy organizuje ogólnopolską akcję polegającą na podświetleniu ważnych budynków na kolor fioletowy. Kolor ten utożsamiany jest z epilepsją i jest znakiem solidarności z pacjentami cierpiącymi na padaczkę. W poprzednich latach taką akcję w ramach inicjatywy Let’s shine a light on epilepsy! zorganizowało Polskie Towarzystwo Epileptologii przy współpracy z Międzynarodową Ligą Przeciwpadaczkową.

 – Naszą akcję kierujemy do całego społeczeństwa, do lekarzy neurologów i psychiatrów. Jest ona gestem solidarności z pacjentami chorującymi na tę szczególną chorobę, których w Polsce jest około 400 tysięcy osób. Chorzy ci borykają się na co dzień ze skutkami choroby przewlekłej, z ograniczeniami, jakie narzuca im konieczność przyjmowania leków, a nierzadko też z niepełnosprawnością – informują organizatorzy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej neuropozytywni.pl.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności