W gablotach krakowskich przystanków pojawią się nowe rozkłady jazdy

W gablotach krakowskich przystanków pojawią się nowe rozkłady jazdy. Co się zmieni? Przede wszystkim do nazw przystanków znajdujących się w granicach administracyjnych Krakowa dodany zostanie numer. Będzie on zgodny z numerem znajdującym się przy nazwie na wiatach oraz słupkach przystankowych (proces dodawania numerów obok tych nazw rozpoczął się pod koniec ubiegłego roku i został już zakończony).

Nowością będzie również dodanie przy nazwie każdego przystanku umieszonego w gablocie maksymalnego rozkładowego czasu przejazdu. Dzięki tej informacji pasażer będzie mógł lepiej przewidzieć czas przejazdu oraz zaplanować swoją podróż. Będzie to na pewno przydatne przy wyborze właściwego biletu.

To nie koniec zmian. Wszystkie godziny odjazdu w rozkładach będą drukowane bardziej czytelną czcionką. Dzięki lepszemu wykorzystaniu miejsca na tabliczce przystankowej, osoby słabowidzące łatwiej odczytają interesujące ich godziny odjazdu. Ponadto, na liniach aglomeracyjnych nazwy miejscowości, widoczne u góry rozkładu jazdy, przez które przejeżdżają autobusy, będą pisane w kwadratowych nawiasach co spowoduje, że będą lepiej widoczne.

Pierwsze rozkłady jazdy w nowej szacie graficznej zostaną umieszczone w nocy 26 marca na wszystkich przystankach linii, których godziny odjazdów zmieniają się m.in. ze względu na zakończenie remontu torowiska w ciągu ul. Zakopiańskiej. Kolejne rozkłady jazdy uwzględniające wyżej opisane zmiany, będą drukowane systematycznie, przy okazji wprowadzania korekt rozkładów jazdy lub zmian wynikających z prowadzonych remontów.

Numer słupka przystankowego zostanie również dodany do rozkładów jazdy prezentowanych na stronie internetowej www.mpk.krakow.pl.

Nowa szata graficzna rozkładów jazdy zostaje wprowadzona z myślą o naszych pasażerach, aby podróżowanie w Krakowie i aglomeracji stawało się coraz łatwiejsze. Dodanie numerów na przystankach oraz w nowych rozkładach jazdy będzie szczególnie przydatne dla osób, które słabiej orientują się w topografii Krakowa.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności