W sobotę, 19 marca rozpocznie się remont fragmentu ul. Prądnickiej. Odnowiona zostanie nawierzchnia jezdni na odcinku od al. Juliusza Słowackiego do przejazdu pod wiaduktem kolejowym. Roboty będą realizowane w trzech etapach.
Pierwszy etap potrwa ok. 6-8 tygodni, w tym czasie drogowcy zajmą się remontem jezdni na odcinku od wyjazdu z pętli do wiaduktu. Obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy – od wiaduktu w kierunku al. Słowackiego. Swoje trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej:
- linia 140:
- w kierunku Nowego Kleparza będzie kursować bez zmian;
- w kierunku Radzikowskiego Osiedle będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Nowy Kleparz – Wrocławska – Wybickiego – Władysława Łokietka – … – Radzikowskiego Osiedle;
- przystanki Szpital Narutowicza, Bratysławska i Wybickiego w tym kierunku będą nieczynne;
- przystanek przelotowy Nowy Kleparz (po wyjeździe z pętli) zostanie przeniesiony do tymczasowej lokalizacji na początek ul. Wrocławskiej;
- na zmienionym odcinku trasy linia NIE będzie obsługiwać żadnych przystanków;
- linia 164:
- w kierunku Piasków Nowych będzie kursować bez zmian;
- w kierunku Górki Narodowej będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Piaski Nowe – … – Al. Słowackiego – Prądnicka – Wrocławska – Wybickiego – Bratysławska – Prądnicka – … – Górka Narodowa;
- przystanki Szpital Narutowicza i Pielęgniarek w tym kierunku będą nieczynne;
- przystanek Nowy Kleparz zostanie przeniesiony do tymczasowej lokalizacji na początek ul. Wrocławskiej;
- przystanek Bratysławska zostanie przeniesiony do tymczasowej lokalizacji na ul. Bratysławską, za skrzyżowanie z ul. Doktora Twardego;
- na zmienionym odcinku trasy linia NIE będzie obsługiwać żadnych przystanków;
- linia 337:
- w kierunku Nowego Kleparza będzie kursować po aktualnej trasie czasowo zmienionej (wyznaczonej w związku z budową linii tramwajowej do Górki Narodowej), bez dodatkowych zmian;
- w kierunku Owczar Pętli będzie kursować po nowej trasie czasowo zmienionej: Nowy Kleparz – Wrocławska – Wybickiego – Bratysławska – Prądnicka – … – Owczary Pętla;
- przystanek Szpital Narutowicza w tym kierunku będzie nieczynny;
- w zamian linia będzie obsługiwać przystanek Bratysławska w tymczasowej lokalizacji na ul. Bratysławskiej, za skrzyżowaniem z ul. Doktora Twardego;
- przystanek przelotowy Nowy Kleparz (po wyjeździe z pętli) zostanie przeniesiony do tymczasowej lokalizacji na początek ul. Wrocławskiej;
- na zmienionym odcinku linia NIE będzie obsługiwać żadnych przystanków;
- linia 669:
- w kierunku Nowego Bieżanowa P+R będzie kursować bez zmian;
- w kierunku Krowodrzy Górki będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Nowy Bieżanów P+R – … – Al. Słowackiego – Prądnicka – Wrocławska – Wybickiego – Krowoderskich Zuchów – Krowodrza Górka;
- przystanki Szpital Narutowicza i Bratysławska w tym kierunku będą nieczynne;
- w zamian linia będzie obsługiwać przystanek Krowodrza Urzędy Skarbowe (jak dla linii 102 w kierunku Krowodrzy Górki);
- przystanek Nowy Kleparz zostanie przeniesiony do tymczasowej lokalizacji na początek ul. Wrocławskiej;
- na zmienionym odcinku linia NIE będzie obsługiwać żadnych przystanków.
Rozkłady jazdy zostaną zmienione w związku z remontem.
Zasady zachowania ważności biletów
Bilety okresowe wykupione na linie 140, 164 i 337 zachowują ważność na trasach stałych i czasowo zmienionych.