Szansa dla cudzoziemców w Krakowie. Ta firma planuje zatrudnić 500 osób

Szansa dla cudzoziemców w Krakowie. Ta firma planuje zatrudnić 500 osób

Co najmniej 500 pracowników w ciągu dwóch lat – tak brzmią plany rekrutacyjne Teleperformance, światowego lidera usług outsourcingowych, który już w kwietniu rozpocznie swoją działalność operacyjną w stolicy Małopolski. Kraków to trzecie polskie miasto – po Warszawie i Katowicach – w którym znajdzie się siedziba firmy.

Zespół Teleperformance zapewnia wsparcie konsumentom firm z takich branż jak turystyka, ecommerce, telekomunikacja czy IT. Zapytania przychodzące z całego świata obsługiwane są nie tylko po angielsku, niemiecku, hiszpańsku lub włosku, ale także w językach skandynawskich czy bałtyckich, w zależności od potrzeb danego projektu. Ze względu na profil swojej działalności, firma otwarta jest zarówno na kandydatów z Polski, jak i obcokrajowców poszukujących pracy w naszym kraju, w tym także na rynku krakowskim: „Kraków to wielonarodowy tygiel, dlatego jest miastem o ogromnym potencjale językowym”, zauważa prezes Teleperformance Polska, Łukasz Gębski.

Obok kompetencji językowych Teleperformance ceni u kandydatów ciekawość świata i otwartość
na inne kultury. Już w tej chwili w szeregach zespołu znajdziemy reprezentantów 58 krajów, w tym
tak odległych jak Argentyna, Etiopia czy Dominikana. Międzynarodowa atmosfera i elastyczne
warunki pracy przyciągają do firmy wiele młodych osób, ale jak podkreśla Dominika ŚliżewskaWróbel, HR Director: „Zespół Teleperformance jest bardzo różnorodny także pod względem wieku. Mamy tu i studentów, i osoby planujące emeryturę. Jest to środowisko nie tylko dla młodych ludzi, ale dla każdego”.

Co równie istotne, przyszli pracownicy Teleperformance mogą liczyć na możliwości rozwoju w strukturach organizacji (tylko w zeszłym roku firma awansowała 200 osób), a także realne wsparcie w ramach budowanej od lat kultury słuchania pracowników. W odpowiedzi na wyrażane przez zespół potrzeby firma wdrożyła darmową, całodobową platformę pomocy psychologicznej, a w ostatnich tygodniach – infolinię dla pracowników z Ukrainy na całym świecie, dzięki której można otrzymać wsparcie m.in. w transporcie i relokacji rodzin.


Obecnie Teleperformance zatrudnia ponad 420 tysięcy pracowników na świecie, w tym ponad 1600
w Polsce. W roku 2021 firma otrzymała certyfikat Great Place to Work. Na krakowską siedzibę Teleperformance wybrano nowoczesny kompleks biurowy Equal Business Park w dzielnicy Podgórze.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności