Ruszają wyczekiwane połączenia kolejowe relacji Olkusz-Kraków

W najbliższy poniedziałek ruszają wyczekiwane połączenia kolejowe relacji Olkusz-Kraków.

Dotychczas niewykorzystywana linia kolejowa nr 156, która przebiega między stacją Bukowno i Jaworzno-Szczakowa, została wykorzystana, by stworzyć alternatywne połączenie kolejowe pomiędzy Olkuszem a stolicą Małopolski. Czas przejazdu na tej trasie wyniesie około 65 minut, a pociąg pokona 75 kilometrów.

Pociągi będą miały swoje nazwy związane z ziemią olkuską, o co poprosił marszałka województwa wojewoda Łukasz Kmita.

Pociąg, który wyruszy ze stacji Olkusz o 5:15, będzie miał nazwę „Gwarek Olkuski”, godzina odjazdu 6:17 to „Francesco Nullo”, 12:34 to pociąg „Jurajski”, zaś kurs o 20:41 – „Rabszyn”. 

Od 14 marca w rozkładzie jazdy pojawi się sześć par pociągów Olkusz – Kraków Główny i z powrotem oraz jedna para w relacji Olkusz – Jaworzno-Szczakowa i z powrotem. Jeśli zainteresowanie tym połączeniem się sprawdzi, w przyszłości POLREGIO, które jest operatorem linii, zwiększy liczbę połączeń.

Przywracamy pewną możliwość, która od dawna była potrzebna. Środek transportu, jakim jest pociąg, to nie tylko rozwiązanie bardziej ekologiczne, ale także pewna stałość w czasie przejazdu czy możliwość bezpośredniego dotarcia do centrum Krakowa. To także stosunkowo niskie koszty dla podróżnych – dodaje wojewoda Łukasz Kmita.      

 Połączenie w Dobrej Cenie” – to oferta, która pozwala pokonać trasę Olkusz/Bukowno – Kraków z biletem o wartości 9 zł. Przy zastosowaniu ulgi studenckiej 51% cena ta wynosi 4,41 zł, a szkolnej 37% – 5,67 zł.

Dostępne są także bilety miesięczne, których koszt zgodnie z ofertą „Taryfa Małopolska” wynosi odpowiednio: bilet normalny – 245,00 zł, studencki ulga 51% – 120,05 zł,  szkolny  ulga 49% – 124,95 zł.

Ponadto w swojej ofercie POLREGIO ma również wiele popularnych wśród pasażerów ofert specjalnych, dzięki którym można również podróżować w atrakcyjnej cenie. Są to m.in. oferty dla zasłużonych honorowych dawców krwi, rodzin czy pozwalające podróżować wraz z rowerem.

Co ważne, przedsprzedaż biletów w ramach taryfy „Połączenie w Dobrej Cenie” rusza już jutro. Każdy, kto chce skorzystać z nowej linii kolejowej od przyszłego tygodnia, może się odpowiednio przygotować.

Źródło MUW

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności