Prezydent Krakowa podjął decyzję

Zgodnie z zapowiedzią Jacka Majchrowskiego Prezydenta Krakowa, MPK SA przekaże miastu Lwów pięć autobusów wypełnionych darami. Będą to autobusy marki Solaris z 2009 roku o długości 12 metrów. Pojazdy są w pełni sprawne i do tej pory były eksploatowane na krakowskich liniach. Przed wyjazdem wszystkie zostały poddane szczegółowemu przeglądowi, obejmującemu najważniejsze elementy wyposażenia. Poza autobusami MPK SA w Krakowie przekaże miastu Lwów także pakiet części eksploatacyjnych. Zważywszy na warunki wojenne umożliwi to jak najdłuższe utrzymanie ich pełnej sprawności.

Tak, jak to zapowiedział Prezydent Krakowa, autobusy do Lwowa nie pojadą puste. Dzisiaj, 22 marca do środka każdego z nich zostały zapakowane dary zebrane od mieszkańców Krakowa, w tym żywność, chemia, koce, śpiwory, środki higieniczne i opatrunkowe, produkty dla dzieci oraz ubrania, a więc rzeczy bardzo potrzebne w Ukrainie. Dodatkowo firma Noho Inwestment sp. z o.o. przekazała 100 nowych materacy i poduszek.

Decyzja prezydenta Krakowa o przekazaniu autobusów to efekt apelu skierowanego przez mera Lwowa do Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich. Okazuje się, że autobusy są w tym mieście bardzo potrzebne, zarówno do obsługi sieci komunikacyjnej, z której korzystają mieszkańcy Lwowa, jak i do transportu uchodźców. To dlatego natychmiast po rozmowie z merem Lwowa Prezydent Krakowa podjął decyzję o jak najszybszym wysłaniu autobusów do tego miasta. Obecnie trwa jeszcze procedura dotycząca przejazdu autobusów przez granicę polsko-ukraińską. Została już jednak podjęta decyzja, że autobusy do granicy będą prowadzone przez kierowców MPK SA w Krakowie, a następnie odbiorą je kierowcy z Lwowa. Jeżeli wszystkie wymagane formalności zakończą się dzisiaj, to pięć autobusów z darami wyjedzie z Krakowa jutro, 23 marca.

Fot. MPK

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności