Powstanie nowy układ drogowy. W tym miejscu pojawią się nowe ronda i nie tylko!

Powstanie nowy układ drogowy. W tym miejscu pojawią się nowe ronda i nie tylko!

Zarząd Dróg Miasta Krakowa informuje, że 14 marca ruszą prace w rejonie ul. Galicyjskiej. Za roboty odpowiada deweloper w ramach inwestycji niedrogowej. Docelowo obszarem prac objęte będą również ul. Nowohucka i Ciepłownicza – powstanie nowy układ drogowy łączący Nowohucką z Galicyjską.

W ramach tej inwestycji, deweloper wybuduje nowy układ drogowy. Będzie on składał się z trzech rond oraz skrzyżowań o wyniesionych powierzchniach. Pojawią się nowe chodniki, przejścia dla pieszych z dedykowanym oświetleniem oraz fragment drogi dla rowerów.

Nowa inwestycja wpłynie na poprawę przepustowości skrzyżowania Nowohucka – Ciepłownicza (pas do skrętu w prawo w ul. Ciepłowniczą oraz rozbudowa wlotu ul. Ciepłowniczej do trzech pasów ruchu). Zostanie wybudowany brakujący odcinek drogi dla rowerów (od mostu Nowohuckiego wraz z przejazdem przez wjazd do centrum handlowego oraz na drugą stronę tej ulicy i powiązaniem z okolicznym układem dróg rowerowych tym obecnym i planowanym). Ulica Centralna zyska połączenie z Ciepłowniczą, co umożliwi dojazd do tego obszaru z różnych stron.

W pierwszej kolejności, od poniedziałku, 14 marca prace będą toczyć się od ul. Galicyjskiej w kierunku ul. Skręconej. Z początkiem kwietnia planowane jest zamknięcie ul. Skręconej. W okresie czerwiec-sierpień – spore zmiany w organizacji ruchu na ul. Nowohuckiej i Ciepłowniczej 

Roboty potrwają do końca maja 2023 r.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności