Policjanci zatrzymali nożownika. Zaatakował mężczyznę w Krakowie

Policjanci zatrzymali nożownika. Zaatakował mężczyznę w Krakowie

Policjanci z Krakowa zatrzymali 36-latka podejrzanego o zaatakowanie mężczyzny w Krakowie.

Zdarzenie miało miejsce 19 marca br. około godz. 20:00. Jak informują krakowscy policjanci, mieszkaniec jednej z kamienic w śródmieściu Krakowa usłyszał hałas dobiegający z parteru. Zaniepokojony lokator zszedł na dół aby sprawdzić skąd dochodzą niepokojące odgłosy. Będąc na parterze, mężczyzna zauważył uszkodzone drzwi wejściowe do kamienicy oraz kopiącego po nich mężczyznę. Gdy lokator otworzył drzwi został natychmiast zaatakowany przez agresora. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, która przeniosła się na chodnik przed kamienicą. W pewnym momencie sprawca wyciągnął nóż, którym zranił mieszkańca kamienicy w nogę, po czym uciekł z miejsca. Rannego mężczyznę zauważyła przechodząca ulicą kobieta, która zawiadomiła służby ratunkowe.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przyjechali policjanci, przewodnik z psem służbowym oraz technicy kryminalistyczni, którzy zabezpieczyli ślady. W toku dochodzenia kryminalni ustalili tożsamość sprawcy ugodzenia nożem. Okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest od lat za inne przestępstwa.

Mężczyzna chciał wprowadzić policjantów w błąd

Śledczy w ciągu kilku dni ustalili, że nożownik najprawdopodobniej ukrywa się na terenie powiatu nowosądeckiego. W czwartek (24.03.) policjanci pojechali do Krynicy Zdroju, gdzie w jednym z pensjonatów zatrzymali 36-latka. Mężczyzna, posługiwał się podrobionym dowodem osobistym. Właśnie tym dokumentem wystawionym na inne dane,  36-latek wylegitymował się funkcjonariuszom, próbując wprowadzić ich w błąd co do swojej tożsamości. Policjanci nie dali się zwieść i zatrzymali go. Kryminalni przeszukali pokój zajmowany przez 36-latka, w którym zabezpieczyli m.in. gotówkę, telefon komórkowy oraz nóż. Policjanci zabezpieczyli także prawo jazdy innej osoby i fałszywy dowód osobisty, którym posługiwał się 36-latek.

Mężczyzna został przewieziony do komisariatu do Krakowa, przesłuchany a następnie trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zaległą karę i będzie czekał na sądowy finał napaści w Krakowie. Podejrzany  odpowie za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu mieszkańca kamienicy, używanie przerobionego dokumentu tożsamości oraz za ukrywanie dokumentu którym nie miał prawa zarządzać. Za powyższe czyny mężczyzna może spędzić w więzieniu kolejne 5 lat.

Fot. Policja

Zobacz również:

Na lotnisku zatrzymano obywatela Albanii

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Krakowa i okolic? Obserwuj CowKrakowie.pl na Facebooku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności