Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Wieliczki. Grozi mu kara do 5 lat więzienia

Policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia drzwi do jednego z lokali gastronomicznych w Wieliczce. Według kodeksu karnego sprawcy grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

12 marca br., po północy w rejon jednego z lokali gastronomicznych podszedł mężczyzna, który przy użyciu kostki brukowej oraz cegłówki uszkodził drzwi wejściowe do lokalu wybijając w nich szybę oraz dokonując wgnieceń ramy drzwi. Straty oszacowano na kwotę około 5,5 tys. zł.

reklama

Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce zostali poinformowani przez właściciela, iż sprawcą może być znamy mu z widzenia mężczyzna, który w przeszłości bywał w tym lokalu.

Policjanci zabezpieczyli monitoring a także ślady na miejscu zdarzenia. W wyniku podjętych działań bardzo szybko ustalili tożsamość sprawcy. Ten 35-letni mieszkaniec Wieliczki znany był wielickim mundurowym z wcześniejszych jego konfliktów z prawem.

14 marca kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali 35-latka, któremu przedstawiono zarzut uszkodzenia mienia. Sprawca przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał karze. Kodeks Karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności