Pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać w sezonie Lato 2022 z oferty 143 połączeń

Pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać w sezonie Lato 2022 z oferty 143 połączeń

Wielkimi krokami zbliża się sezon Lato 2022 na krakowskim lotnisku. Pasażerowie będą mogli skorzystać z oferty 143 połączeń lotniczych!

„Koniec marca to czas, gdy branża lotnicza przygotowuje się i rozpoczyna sezon letni. Priorytetem lotniska w Krakowie było i pozostaje stabilne odbudowywanie siatki połączeń do poziomu sprzed pandemii, to jest nasz cel, który może być  osiągnięty dzięki współpracy z wszystkimi przewoźnikami, a zwłaszcza z bazowymi partnerami takimi jak PLL LOT, Ryanair czy Wizz Air, ale także w jak najbliższej współpracy wszystkimi uczestnikami rynku turystycznego w Krakowie i Małopolsce. Obserwujemy tendencję wznowienia połączeń na atrakcyjnych dla Małopolan kierunkach hiszpańskich, włoskich czy greckich. W ramach letniej siatki przewoźnicy oferują aż 50 połączeń regularnych do miejsc najchętniej wybieranych na wakacje. Przekłada się to na niemal 1,4 mln biletów na rozkładowych trasach do 14 słonecznych, ciepłych krajów chętnie od lat wybieranych przez pasażerów.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Od 3.06.2022 r. polecimy dzięki PLL LOT do Nowego Yorku – Newark, co pokazuje jaką wartość stanowią loty długodystansowe dla naszego regionu. Cieszymy się także z oferty lotów krajowych,  zwiększenia ilości połączeń  PLL LOT do Warszawy, czy kolejnego  połączenia do Olsztyna -Szymany oferowanego oprócz PL LOT także przez linie lotniczą Ryanair.” – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Sezon LATO 2022 to powrót praktycznie wszystkich kierunków względem roku 2019. Pasażerowie Kraków Airport będą mogli skorzystać z bogatej oferty 143 połączeń oferowanych przez 20  linii lotniczych. To możliwość zwiedzenia 33 krajów.

W sezonie LATO dostępne będą wszystkie słoneczne destynacje oferowane przez krakowskiego lotnisko w 2019 tj. kierunki  włoskie, hiszpańskie, greckie, chorwackie, jak również połączenia np. na Cypr, czy Maltę. Połączenia do największych hubów dają możliwość zwiedzania najdalszych zakątków świata.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności