Oszuści grasują w Krakowie. Policja ostrzega przed nową metodą złodziei

Policja w Krakowie

Oszuści grasują w Krakowie! Krakowscy policjanci ostrzegają przed nową metodą złodziei.

reklama

29 marca br. około godz. 13.30 do drzwi mieszkania 81-letniej mieszkanki Krowodrzy zapukała nieznajoma. Około 50-letnia kobieta podała się za krawcową i zagadnęła seniorkę o jej sąsiadów, którym rzekomo przyniosła wykonane przeróbki krawieckie. Następnie poprosiła o udostępnienie jej kartki papieru i długopisu oraz napisanie krótkiej wiadomości dla nieobecnych sąsiadów. Starsza pani spełniła prośbę, weszła do środka po przybory do pisania i po chwili wróciła.

reklama

Oszuści grasują w Krakowie. Tak działają…

Rzekoma krawcowa cały czas zagadywała 81-latkę, po chwili wprosiła się do jej mieszkania i weszła z nią do kuchni. Tam seniorka zajęła się pisaniem wiadomości, a oszustka wyszła do przedpokoju, najprawdopodobniej w celu wpuszczenia do mieszkania swojej wspólniczki lub wspólnika. Następnie stanęła w progu kuchni i zaczęła prezentować przyniesione materiały, skutecznie zasłaniając widok na resztę mieszkania.

Kiedy uwaga seniorki skupiona była na tekstyliach, druga osoba przeszukała pozostałe pomieszczenia i sprawdziła zawartość szafek. Po kilkunastominutowej prezentacji przyniesionych materiałów rzekoma krawcowa pożegnała się z 81-latką i wyszła. Po chwili mieszkanka Krowodrzy weszła do pokoju, gdzie zauważyła niedomknięte szafki i porozrzucane rzeczy. Starsza pani zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, sprawdziła schowek i okazało się, że straciła około 20 tys. złotych oraz biżuterię wartą około 10 tys. złotych.
81-latka niezwłocznie powiadomiła policję. Funkcjonariusze pracują nad wytypowaniem i zatrzymaniem oszustów oraz odzyskaniem skradzionych przedmiotów.

Zobacz również:

Policjanci zatrzymali nożownika. Zaatakował mężczyznę w Krakowie

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Krakowa i okolic? Obserwuj CowKrakowie.pl na Facebooku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności