Kryminalni zatrzymali narkotykowego dilera i jego klienta

Kryminalni z Wieliczki, prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykowej ustalili, że na terenie jednej z posesji w gminie Biskupice dochodzi do narkotykowych  transakcji. W nocy, 11 marca funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Audi, który wjechał na teren posesji znajdującej się w zainteresowaniu funkcjonariuszy po czym, po niespełna kilkunastu minutach, opuścił ją. Policjanci zatrzymali do kontroli obserwowany pojazd.  Równocześnie wkroczyli na teren będącej w ich zainteresowaniu posesji, zamieszkiwanej przez 31-latka podejrzewanego o zajmowanie się narkotykową dilerką.

Przy 19-latku, który kierował audi  policjanci ujawnili 4 gramy mefedronu. Kierowca został zatrzymany a jego pasażerowie na zaplanowaną wcześniej imprezę poszli bez niego. Tymczasem policjanci przypuszczając, iż u dilera może znajdować się większa ilości środków odurzających, przeszukali dokładnie dom i posesję 31-latka. W trakcie tych czynności kryminalni ujawnili blisko 1200 gramów amfetaminy, 140 gramów mefedronu oraz 23 gramy marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli także pieniądze w kwocie 2100 zł.

Obaj mężczyźni trafili do pomieszczenia dla zatrzymanych, następnie zostali przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie ich w znacznej ilości i handel narkotykami może grozić nawet do 10 lat więzienia.
Do czasu sądowego finału tej sprawy prokurator zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. 

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności