Kontrola drogowa zakończyła się zarzutami dla 38-latka

Kilka dni temu na parkingu w Kryspinowie policjanci przeprowadzili kontrolę Opla. W samochodzie przebywał 38-latek z powiatu chrzanowskiego. W jego pojeździe policjanci ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające w postaci blisko 60 gramów amfetaminy i pistolet gazowy wraz z magazynkiem, w którym było 7 sztuk amunicji. Od mężczyzny policjanci wyczuli silną woń alkoholu, więc zbadali go alkomatem, który wykazał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna twierdził, że nie kierował pojazdem pod wpływem alkoholu, a spożył go dopiero po zaparkowaniu. 38-latek został zatrzymany i pobrano mu krew do badań  w celu ustalenia, czy w czasie gdy kierował pojazdem był nietrzeźwy lub pod wpływem środków odurzających.

19 marca br. prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków-Prądnik Biały przedstawił 38-latkowi zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego. Za posiadanie narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Po otrzymaniu wyników badań zarzuty wobec podejrzanego mogą zostać rozszerzone o kwestię prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, itp. Zarzuty wobec 38-latka mogą być również uzupełnione o kwestię dotyczącą posiadania „broni palnej gazowej” bez zezwolenia – przed tym jednak zabezpieczona broń musi być sprawdzona przez biegłego balistyka.  

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności