Kobieta wyrzuciła pieniądze przez balkon. Takiego finału się nie spodziewała

35-latek próbował wyłudzić pieniądze od seniorki z Krakowa. Dzięki czujnej sąsiadce plan się nie powiódł.

reklama

Kilka dni temu na Krowodrzy, kobieta wyglądająca z okna swojego mieszkania zobaczyła jak z balkonu obok wyrzucony został pakunek, który podniósł z ziemi i zabrał młody mężczyzna. Podejrzewając, że właśnie dochodzi do przestępstwa, kobieta natychmiast poszła do sąsiadki, by wyjaśnić zaobserwowaną sytuację i wspólnie powiadomić policję, a swojej dorosłej córce poleciła iść za mężczyzną, który oddalał się od bloku.

reklama

Młodsza z kobiet idąc za oszustem zobaczyła policjantów drogówki, którzy akurat likwidowali kolizję drogową i opowiedziała o zdarzeniu, którego razem ze swoją mamą były świadkami. Jeden z policjantów natychmiast ruszył w pościg za oszustem którego zaraz zatrzymał,  a będący z nim w patrolu drugi funkcjonariusz powiadomił oficera dyżurnego. Po chwili, na miejscu pojawili się kryminalni, którzy w trakcie przeszukania 35-latka natrafili na pieniądze oraz biżuterię należącą do 85-latki.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że wcześniej do 85-latki zadzwonił mężczyzna, podający się za funkcjonariusza policji i poinformował starszą kobietę, że posiadane przez nią przedmioty wartościowe i pieniądze są zagrożone i należy je zabezpieczyć, przekazując osobie, która się po nie zgłosi. 85-latka kierowana instrukcjami swojego rozmówcy spakowała pieniądze, a następnie wyrzuciła je przez balkon, gdzie czekała już osoba, która miała je przejąć.

Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa, do czego się przyznał. Za to przestępstwo 35-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.  25 marca br. sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Zobacz również:

Groźny wypadek na autostradzie A4. Poszkodowana została jedna osoba

Pożar na kolei w Krakowie. Ewakuowano osoby [zdjęcia, video]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności