Decyzja w sprawie bezpłatnej komunikacji i nowe zasady abonamentów dla uchodźców

Od najbliższego piątku, 1 kwietnia nie będą wydawane abonamenty dla uchodźców z Ukrainy uprawniające do bezpłatnego parkowania na Obszarze Płatnego Parkowania. Miasto przygotowało również projekt uchwały, w którym wydłużony został okres bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uchodźców do 30 kwietnia.

reklama

Nowe zasady abonamentów dla uchodźców z Ukrainy

Abonamenty, które zostały wydane lub zostaną wydane do dnia 31 marca zachowają ważność w takim okresie na jaki zostały/zostaną wydane, czyli okres jednego miesiąca. Nie będzie możliwości starania się o ich przedłużenie. Na podstawie wydanego abonamentu nadal można anulować opłatę dodatkową nałożoną w przypadku braku opłaty za postój w płatnej strefie.

reklama

Od piątku, 1 kwietnia obywatele Ukrainy mieszkający na terenie Obszaru Płatnego Parkowania są zobowiązani do uiszczania opłat zgodnie z obowiązującymi dla tego obszaru zasadami. 

Wydłużenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uchodźców do końca kwietnia

W związku z wprowadzonym 24 lutego stanu wojennego na terytorium Ukrainy, wprowadzone zostały uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Możliwość bezpłatnych przejazdów KMK obowiązuje do końca marca, natomiast miasto przygotowało projekt uchwały, w którym został wydłużony okres bezpłatnych przejazdów do 30 kwietnia. Zwolnienie z opłat dotyczy realizowanej na obszarze miasta oraz gmin sąsiadujących, które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego, dla obywateli Ukrainy.

Dokumentem uprawniającym do zwolnienia będzie paszport lub inny dokument potwierdzający przekroczenie granicy Rzeczypospolitej Polskiej od dnia 24 lutego 2022 r.

Zobacz również:

Zmiana w rozliczaniu pobytu uchodźców w Krakowie

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Krakowa i okolic? Obserwuj CowKrakowie.pl na Facebooku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności