Bezpłatne startery Plusa dla obywateli Ukrainy w placówkach pocztowych

Bezpłatne startery Plusa dla obywateli Ukrainy w placówkach pocztowych

Poczta Polska włączyła się w akcję operatora sieci Plus, który udostępnia obywatelom ukraińskim bezpłatne karty SIM wraz ze specjalnym pakietem darmowych minut i Internetu. Pracownicy narodowego operatora pocztowego zarejestrują starter w placówce, aby był on aktywny.

reklama

Rośnie fala cywilnych uchodźców wojennych z Ukrainy. Ludzie ci, uciekając przed pożogą, najczęściej nie mieli czasu zabrać swojego dobytku. W ogarniętej wojną Ukrainie zostały ich rodziny i przyjaciele, z którymi niejednokrotnie nie mają kontaktu. Naprzeciw tym potrzebom wyszli operatorzy sieci komórkowych w Polsce, oferując darmowe startery do telefonów komórkowych z limitem darmowych minut. Poczta Polska wprowadziła te startery do swoich placówek, aby zapewnić uchodźcom dostęp do tych usług.

reklama

Startery są wydawane na podstawie paszportów lub kart pobytu. Pracownicy Poczty zarejestrują także nowe numery na dane z tych dokumentów, co znacznie ułatwi i usprawni cały proces. W placówkach pocztowych zawisły już plakaty informujące o akcji zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim – dodaje.

Plus udostępnił Poczcie ponad 10 tysięcy starterów z pakietem darmowych połączeń telefonicznych i Internet. Można je odebrać w placówkach pocztowych w województwach podkarpackim, lubelskim, małopolskim, świętokrzyskim i mazowieckim, w tym we wszystkich urzędach i filiach w Warszawie. Darmowe startery na kartę zostały skonfigurowane tak, aby móc od razu korzystać z pakietu. Pakiet Plusa obejmuje 500 darmowych minut (wymiennych na SMS-y) na połączenia do sieci komórkowych Kyivstar, Lifecell i Vodafone na Ukrainie oraz darmowy pakiet internetowy 10 GB.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności