34-latkowi odmówiono wjazdu do Polski

W ubiegłą środę funkcjonariusze Straży Granicznej w Krakowie – Balicach w lotniczym przejściu granicznym odmówili wjazdu do Polski obywatelowi Czarnogóry, który przyleciał z Podgoricy. Dane 34-letniego cudzoziemca figurowały w bazach danych w celu odmowy wjazdu.

Obywatel Czarnogóry oświadczył, że do Polski przyleciał tranzytem, a celem jego podróży jest  Szwecja, gdzie mieszka jego brat. Mężczyzna posiadał kartę podkładową na rejs z Krakowa do Sztokholmu. Jak tłumaczył, 2 lata temu odwiedził Norwegię, gdzie otrzymał od swojego brata 7 tysięcy Euro i zaraz po tym został skontrolowany, co rzekomo mogło być powodem wpisu jego imienia i nazwiska do baz danych.

W związku z tym, że obywatel Czarnogóry nie spełniał warunków wjazdu określonych w kodeksie granicznym Schengen, a także nie spełnił warunków przekroczenia granicy i przebywania na terytorium RP zaszły przesłanki do wydania decyzji o odmowie wjazdu.

Z uwagi na fakt, iż natychmiastowy odlot cudzoziemca do Czarnogóry nie był możliwy tego samego dnia, mężczyzna przebywał w pomieszczeniach służbowych Placówki SG w Krakowie – Balicach.

Wczoraj rano obywatel Czarnogóry odleciał samolotem rejsowym do Podgoricy.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności