Zauważono pęknięcia na estakadzie. Będą ograniczenia w ruchu!

Zauważono pęknięcia na estakadzie. Będą ograniczenia w ruchu!

W styczniu odbył się przegląd techniczny estakady im. gen. Rozwadowskiego, przebiegającej nad al. 29 Listopada, w ciągu ul. Lublańskiej i Opolskiej. W związku ze stwierdzeniem pęknięć zlecono ich ekspertyzę. Na jej podstawie podjęto decyzję, że zostanie wprowadzone ograniczenie tonażu pojazdów poruszających się estakadą. Zmiany zaczną obowiązywać od wtorku, 1 lutego – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

reklama

Podczas przeglądu technicznego estakady, inspektorzy zwrócili uwagę na pęknięcia na jednej z jej ścian. Zlecono ekspertyzę, która określiła czy możliwa jest dalsza eksploatacja obiektu. Jej wyniki wykazały, że można z niego korzystać, ale konieczne jest wprowadzanie pewnych ograniczeń oraz zlecenie napraw (do wykonania w ciągu najbliższych dwóch lat).

reklama

Zgodnie z zaleceniami, od wtorku, 1 lutego – przez najbliższych kilka miesięcy – wprowadzone zostanie następujące ograniczenie:
– w kierunku Nowej Huty z estakady będą mogły korzystać jedynie samochody osobowe oraz autobusy komunikacji miejskiej – pozostałe pojazdy będą kierowane na jezdnię na poziomie 0. W kierunku granic miasta – ruch bez ograniczeń.

ZDMK przygotowuje się do zlecenia opracowania robót naprawczych. Zgodnie z założeniami ich realizacja będzie możliwa jeszcze w tym roku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności