Wszedł przez balkon i sterroryzował domowników nożem

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę przed godziną 2 w nocy. Wówczas na balkon domu jednorodzinnego w Wieliczce wspiął się mężczyzna, który następnie przez drzwi balkonowe próbował dostać się do środka. Mężczyznę usłyszał  71-letni właściciel domu, który w tym czasie wraz ze swoją 63-letnią małżonką przebywał w środku. Gdy 71-latek otworzył drzwi balkonowe,  mężczyzna siłą wszedł do środka i sterroryzował domowników nożem, żądając kosztowności. Wówczas doszło do szarpaniny, w wyniku której 71-latek został m.in. raniony nożem. Obrażeń w postaci potłuczeń doznała także jego żona. Mimo dużej agresji napastnika domownikom udało się go wypchnąć z powrotem na balkon, zamknąć za nim drzwi, a następnie zadzwonić na policję.

Przybyli na miejsce policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego natychmiast przystąpili do penetracji terenu.  Po niespełna dwóch godzinach funkcjonariusze zatrzymali napastnika, którym okazał się 28-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna ukrywał się w mieszkaniu swojego kolegi na terenie Wieliczki, przybyciem policji był kompletnie zaskoczony.
Decyzją sądu 28-letni mieszkaniec Krakowa został aresztowany na 3 miesiące. Okazało się, że mężczyzna był także poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Teraz grozi mu odpowiedzialność za spowodowanie naruszenia czynności narządu ciała, a także usiłowanie rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. W związku z faktem, że przestępstwa usiłowania rozboju dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności