Uroczyste ślubowanie nowych policjantów. Teraz czas na szkolenie [fotorelacja]

Wczoraj, 12 stycznia w Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowych policjantów oraz wyróżnienie funkcjonariuszy z garnizonu małopolskiego.

To rezultat ostatniego – szóstego przyjęcia w 2021 roku, które miało miejsce 30 grudnia 2021 r. Do garnizonu małopolskiego przyjęto 70 nowych policjantów, w tym 14 kobiet. Podczas pięciu poprzednich przyjęć w 2021 roku, do służby wstąpiło 349 policjantów. Dzisiaj 68 nowo przyjętych policjantów w czasie uroczystej zbiórki złożyło ślubowanie (dwóch funkcjonariuszy złoży ślubowanie w innym terminie).

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

10 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 49 nowych funkcjonariuszy. 1 policjant  trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.  Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie, Komenda Powiatowa w Oświęcimiu, Komenda Powiatowa w Wadowicach zyskają po 2 policjantów. Do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, do Komendy Powiatowej Policji w Bochni, Komendy Powiatowej Policji w Brzesku i do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zostanie przydzielony 1 policjant.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności