Uderzyli interweniującego policjanta butelką w głowę

Uderzyli interweniującego policjanta butelką w głowę

Ostatnio pisaliśmy o wstępnym podsumowaniu zabezpieczenia Sylwestra w Zakopanem. Teraz Policja podała więcej szczegółów o ostatnich działaniach.

reklama

W weekend sylwestrowy, w powiecie tatrzańskim policjanci przeprowadzili aż 452 interwencje.

reklama

W noc sylwestrową nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu tatrzańskiego oraz  turystów dbało ponad 300 policjantów. Byli to policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, z jednostek ościennych oraz funkcjonariusze z Krakowa. Podczas imprezy masowej na Równi Krupowej, gdzie zgromadziło się blisko 40 tysięcy osób, nie odnotowano żadnych zdarzeń, z wyjątkiem fałszywego alarmu o podłożonym ładunku wybuchowym. Natomiast poza imprezą, w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy przesadzili z alkoholem. Do rana, w różnych częściach miasta policjanci podejmowali  interwencje, aby zapewnić porządek i bezpieczeństwo. Większość z nich dotyczyła zakłócenia spokoju i ciszy nocnej.

Bilans długiego sylwestrowego weekendu to 452 interwencje, 892 wylegitymowane osoby, 29 zatrzymanych osób, w tym 14 do wytrzeźwienia i 15 osób na gorącym uczynku przestępstwa. Wśród nich znalazło się dwóch mieszkańców powiatu nowotarskiego, którzy 31 grudnia ubr. na Krupówkach uderzyli interweniującego policjanta butelką w głowę. Mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia. Wśród odnotowanych w ten weekend zdarzeń znalazło się 12 kradzieży, 10 oszustw, 5 uszkodzeń ciała, 3 narkotykowe i 1 rozbój.

Wśród zgłoszeń były również  dotyczące wirtualnych kwater. Skala tego typu oszustw, z roku na rok jest jednak coraz niższa. Obecnie odnotowaliśmy dziesięć takich zdarzeń, a w ubiegłych latach było dwa lub trzy razy więcej. Nie oznacza to, że oszuści odpuścili – to raczej turyści są bardziej czujni. Pomimo 452 interwencji, w miniony weekend nie odnotowaliśmy poważnych zdarzeń kryminalnych w powiecie tatrzańskim.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności