Sprawca kradzieży rozbójniczej został zatrzymany w Krakowie

Sprawca kradzieży rozbójniczej został zatrzymany w Krakowie

Sprawca kradzieży rozbójniczej został zatrzymany przez wielickich kryminalnych.

A zaczęło się od tego, że 30-letni mieszkaniec gminy Gdów,  za pośrednictwem jednego z portali internetowych, umówił się z potencjalnym klientem na transakcję sprzedaży dwóch telefonów komórkowych o łącznej wartości około 9 tys. złotych. 

17 stycznia  około godziny 19-ej w rejon posesji  30-latka podjechał samochodem potencjalny kupiec. Klient nie miał jednak zamiaru płacić za wylicytowane przedmioty.  Nagle wyrywał je właścicielowi z ręki, po czym wsiadł do pojazdu i próbował odjechać. Sprzedawca  próbował zatrzymać sprawcę, jednakże ten  przez okno pojazdu użył wobec niego gazu łzawiącego, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku.
Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze natomiast przystąpili do działań, które szybko przyniosły oczekiwany efekt. Funkcjonariusze ustalili , że sprawcą jest 21-letni mieszkaniec Katowic i wytropili go w Krakowie, gdzie został zatrzymany w dniu 19 stycznia. 21 stycznia br., na wniosek myślenickiej  prokuratury, sąd zastosował wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności