Przebudowa ul. Łokietka. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

MPK w Krakowie

Trwa przebudowa ulicy Władysława Łokietka. W związku z tym, od soboty, 29 stycznia, wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii autobusowych nr 120 i 720 – informuje ZDMK.

Zmiany w komunikacji autobusowej:

  • nr 120 – zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy – zmiana godziny odjazdu z „Bronowic Małych” w dni powszednie z godz. 21.24 na 21.28
  • nr 720 – wybrane kursy w dni powszednie będą realizowane na nowej, wydłużonej trasie: „Krowodrza Górka” – ul. Krowoderskich Zuchów, ul. Batalionu „Skała” AK, ul. Wyki, ul. Pachońskiego, ul. Łokietka, ul. Starego Wiarusa, ul. Pękowicka, Zielonki: ul. Pękowicka, ul. Słoneczna, ul. Lawendowa, ul. Na Popielówkę, ul. ks. Zięby, Kraków: ul. Na Zielonki, ul. Gaik – „Tonie”. Pozostałe kursy w dni powszednie oraz wszystkie kursy w soboty i święta będą realizowane na dotychczasowej trasie „Krowodrza Górka” – „Starego Wiarusa”.
    • dla kursów na trasie wydłużonej przystanki na odcinku „Starego Wiarusa” – „Tonie Kąty” będą funkcjonować jak obecnie dla linii nr 220, ponadto zostaną uruchomione przystanki „Na Budzyniu” (na ul. Gaik)
    • odcinki „Krowodrza Górka” – „Pękowicka” oraz „Tonie Kąty” – „Gaik” będą objęte I strefą biletową, natomiast odcinek „Zielonki Słoneczna” – „Zielonki Długopolska” będzie objęty II strefą biletową
    • na wydłużonej trasie linia będzie kursować tylko w dni powszednie z częstotliwością co około 72 minuty, na dotychczasowym odcinku trasy „Krowodrza Górka” – „Starego Wiarusa” będzie kursować w dni powszednie z łączną częstotliwością co około 12-36 minut, w soboty i dni świąteczne rozkład jazdy pozostanie bez zmian.

Zasady zachowania ważności biletów:

Bilety okresowe wykupione na linię nr120 zachowują ważność na skróconej trasie linii nr 120, na całej trasie linii nr 720 (również na nowym wydłużonym odcinku) oraz na trasie linii nr 220 i 240 na odcinku „Tonie Skrzyżowanie” – „Krowodrza Górka”.

Przypominamy, że w okresie prowadzonych prac bilety okresowe oraz bilety do kasowania, ważne w strefie biletowej I, zachowują ważność również na odcinku obejmującym przystanki: „Zielonki Słoneczna”, „Zielonki Na Popielówkę” oraz „Zielonki Długopolska” (dotyczy również nowej trasy linii nr 720).

Szczegóły na stronie internetowej kmkrakow.pl.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności