Poszukiwany pedofil wpadł bo przekroczył dozwoloną prędkość

Poszukiwany pedofil wpadł bo przekroczył dozwoloną prędkość

Pedofil poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez irlandzki wymiar sprawiedliwości wpadł podczas kontroli drogowej prowadzonej przez patrol Inspekcji Transportu Drogowego, gdy przekroczył dozwoloną prędkość. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali 37-latka i doprowadzili do prokuratury, następnie do sądu i aresztu śledczego.

reklama

Patrol ITD  zatrzymał w pewnym momencie do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego na holenderskich numerach rejestracyjnych, który przekroczył dozwoloną prędkość o 22 km/h. Kontrolowany 37-latek, pochodzący z Małopolski, był zdenerwowany. W trakcie sprawdzania jego danych w systemie teleinformatycznym Policji okazało się, że jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez irlandzki wymiar sprawiedliwości.  Nakaz aresztowania został wydany do sprawy, w której 37-latek jest podejrzany o seksualne wykorzystanie dziecka.  Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 7-dniowego aresztu – do czasu jego ekstradycji i przekazania w ręce irlandzkich władz.

reklama

Policjanci ustalili, że 37-latek przez kilka ostatnich lat ukrywał się w Holandii a do Polski przyjechał kilka dni temu w celu załatwienia prywatnych spraw.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności