Planują remont ponad 100 ulic!

Igrzyska Europejskie 2023 Kraków-Małopolska odbędą się w dniach 21 czerwca – 2 lipca 2023 r. Miasto otrzyma rządową dotację na przygotowanie infrastruktury sportowej, ale nie tylko. Będzie też pula na remonty dróg!

Na program remontów dróg i chodników w sumie przeznaczonych będzie 97,8 mln złotych (w tym roku kwota ta wyniesie 77,8 mln złotych a w przyszłym – 20 mln złotych) – podaje ZDMK

 Remonty będą realizowane znaną w mieście metodą nakładkową. Ma ona zastosowanie na tych ulicach, gdzie nie ma potrzeby ingerencji w głębsze warstwy drogi, jej podbudowę czy konstrukcję. W przypadku zniszczonej nawierzchni zamiast uzupełniać pojedyncze jej ubytki, po prostu wymienia się całą wierzchnią warstwę. Taka metoda jest trwalsza niż punktowa oraz zdecydowanie mniej kosztowna niż np. przebudowa. Położenie nakładki sprawia, że ulica wygląda jak nowa.

Miejsc prac będzie sporo ZDMK planuje remont ponad 100 ulic/odcinków ulic. A to nie będą jedyne roboty w mieście, trwają mniejsze i większe inwestycje (np. budowa Trasy Łagiewnickiej, rozbudowa al. 29 Listopada, budowa linii do Górki Narodowej) i zapewne ruszą nowe.

W 2022 roku drogowcy pojawią się m.in. na: ul. Henryka Kamieńskiego (od ronda Matecznego do ul. Puszkarskiej, dodatkowo – dwie łącznice z ul. ks. Józefa Tischnera), ul. Półłanki (od Nad Drwiną do Agatowej), ul. Zakopiańskiej (od Zawiłej do Kąpielowej), al. Pokoju (na dwóch odcinkach pomiędzy Stanisława Lema a rondem 308 Dywizjonu), al. Daszyńskiego (od Masarskiej do Grzegórzeckiej), ul. Kocmyrzowskiej (od ronda Kocmyrzowskiego do Bulwarowej – wybrane odcinki), al. Słowackiego i al. Mickiewicza (wybrane odcinki po stronie nr parzystych), ul. Armii Krajowej (od Przybyszewskiego do wiaduktu kolejowego), ul. Kuryłowicza (cała).

W 2023 roku m.in. na: ul. Babińskiego (od Bunscha do Kobierzyńskiej), ul. J. Zamoyskiego (cała), ul. Glinik (od Wadowskiej do Spławy), ul. Klemensa Janickiego (od Ugorek do Niedużej), ul. Piasta Kołodzieja (od pętli MPK do ul. Powstańców).

 Skoordynowanie remontów i inwestycji będzie sporym wyzwaniem, będziemy współpracować z Wydziałem Miejskiego Inżyniera Ruchu UMK. Planujemy, że większość remontów, będzie realizowana w okresie wakacyjnym, w czasie weekendów lub pod osłoną nocy – ale z uwagi na ich dużą liczbę będą rozciągnięte od wczesnej wiosny do rozpoczęcia okresu zimowego – czytamy w komunikacie ZDMK

Wszystkie remonty muszą zostać wykonane do maja przyszłego roku. Mapa nakładek – miejsca planowanych robót.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności