Ostatnia szansa na prawo jazdy w starej cenie

Artykuł sponsorowany

Już od jesieni zeszłego roku inflacja szaleje i rozwija swoje macki. Dosięga w zasadzie każdej dziedziny gospodarki. Dopadnie również młodzież krakowską – kursy prawa jazdy staną się luksusem nie mówiąc o zakupie samochodu. Szkoły kierowców są w okresie niżowym i oferują ceny zeszłoroczne. Z obserwacji rynku wynika, że sytuacja zmieni się diametralnie po zakończeniu ferii, kiedy liczba osób uczestniczących w kursach wróci do stanu średniego. Ceny paliwa, których dofinasowanie przez rząd skończy się po 2-3 miesiącach dołoży swoje. Trzeba zwrócić uwagę również na planowaną wymianę samochodów do nauki  jazdy w MORD Kraków co spowoduje konieczność zakupu nowych samochodów przez ośrodki szkolenia kierowców Małopolski.

Osoby, które planują zdobycie dokumentu prawa jazdy muszą się pośpieszyć. Lepiej zapisać się na kurs prawa jazdy jak najszybciej oraz szybko go ukończyć. W okresie zimowo-wiosennym ważną rolę odgrywa stosunkowo krótka kolejka do egzaminów państwowych. Prawo jazdy kategorii B, które można zrobić od 18 lat jest organizowane między innymi w Rolminex. Ciekawą ofertą jest prawo jazdy na kategorię B-78 czyli samochód osobowy z automatyczną skrzynią biegów. Ten kurs popularny jest wśród osób lubiących wygodę w poruszaniu po mieście lub chcących uprościć sobie warunki przeprowadzanego egzaminu państwowego, ponieważ ośrodek może nam taki pojazd użyczyć do MORD Nowa Huta.

Przed rozpoczęciem kursu należy zadbać najpierw o badanie na prawo jazdy, które w OSK Rolminex odbywa się w poniedziałki.

Od 2013r. warunkiem rozpoczęcia kursu prawa jazdy każdej kategorii jest uzyskanie tzw. Profilu kandydata na kierowcę PKK, który po spełnieniu ustawowych warunków umożliwia rozpoczęcie zajęć. Tutaj szczegóły procedury PKK.

Dla niecierpliwych garść informacji o przepisach obowiązujących na egzaminie państwowym. Tutaj.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności