Ostatnia szansa na jazdę testowym autobusem

Ostatnia szansa na jazdę testowym autobusem

Od 19 stycznia w Krakowie testowany jest nowoczesny autobus marki Irizar ie. Pojazd wyróżnia się przede wszystkim wyjątkowym i nietypowym dla autobusów wyglądem zewnętrznym, jest w 100% elektrycznym, bezemisyjnym autobusem z wyglądem tramwaju. Opływowy kształt i osłony na kołach to nie wszystko. Wyjątkowa jest także bardzo duża powierzchnia okien, zapewniająca podróżującym pasażerom wrażenie bardzo dużej przestrzeni.

reklama

Testy dobiegają końca! Jak informuje MPK ostatnia szansa na przejażdżkę tym autobusem będzie w ten weekend. W sobotę i niedzielę autobus pojawi się na linii nr 169.

reklama

Autobus ma ponad 12 m długości, jest niskopodłogowy, wyposażony w wydzieloną przestrzeń, specjalne przyciski i uchwyty dla osób z ograniczoną mobilnością oraz platformę umożliwiającą wjazd osobom poruszającym się na wózkach. Posiada klimatyzację, monitoring i system informacji  pasażerskiej.  Dla pasażerów dostępne są trzy pary drzwi, z czego środkowe mają szerokość 1,2 m. W środku może jednocześnie podróżować prawie 100 pasażerów.

Fot. MPK

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności