Orszak Trzech Króli w Krakowie [trasy]

Orszak Trzech Króli w Krakowie [trasy]

W czwartek, 6 stycznia, ulicami Krakowa przewędruje 12. Orszak Trzech Króli.

reklama

Orszak przejdzie trzema trasami: z katedry na Wawelu, salezjańskiego parku Wioski Świata oraz z placu Matejki. Będą to trzy zgromadzenia publiczne, a limit pojedynczego zgromadzenia to 100 osób. W związku z koniecznością przestrzegania ograniczeń, osoby obserwujące przemarsz orszaku proszone są, by nie dołączać do niego. Chętni mogą za orszakiem podążać indywidualnie i z zachowaniem odległości.

reklama

Orszakowe trasy

Orszak czerwony – europejski przejdzie trasą spod katedry na Wawelu, ulicami Droga do Zamku i Grodzką.

Orszak zielony – symbolizujący kontynent azjatycki, wyruszy z salezjańskiego parku Wioski Świata, przy ul. Tynieckiej, a dalej do kościoła św. Stanisława Kostki przy ul. Konfederackiej. Stamtąd trasą: ul. Bałuckiego – przez rynek Dębnicki – Most Dębnicki – Retoryka – Garncarską – Studencką do kościoła św. Anny i przed nim skręci w Planty do ulicy Szewskiej, a dalej nią do Rynku Głównego.

Orszak niebieski – afrykański wyruszy z placu Matejki i przejdzie ulicą Floriańską na Rynek Główny.

Aktorzy orszaku

Wszystkie człony orszaku wyruszą ok. godziny 11.00. Role monarchów odegrają aktorzy, jednak najważniejszymi odtwórcami są oczywiście dzieci, które zagrają role małych rycerzy i dwórek. Będą to uczniowie krakowskich szkół, którzy od tygodni wraz z rodzicami przygotowują stroje. Ich rodzice wystąpią w strojach pasterzy i jako straż orszaku będą pilnować porządku.

Orszak na Rynku Głównym

Trzy człony orszaku spotkają się na Rynku Głównym, z zachowaniem bezpiecznej odległości. O zachowanie dystansu i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa proszeni są wszyscy, którzy przyjdą, aby na miejscu zobaczyć finał orszaku.

Trzej królowie przejdą na scenę pod wieżą ratuszową, gdzie oddadzą pokłon nowonarodzonemu Dziecięciu. Ze sceny już od godziny 11.00 popłyną dźwięki kolęd i pastorałek wykonywanych przez popularnych artystów scen krakowskich. Kolędowanie na rynku poprowadzi piosenkarka, prezenterka, wokalistka zespołu Galicja – Lidia Jazgar w konferansjerów: Łukasza Lecha i Bartka Sobieraja.

Całe wydarzenie będzie można śledzić nie wychodząc z domu. Program artystyczny ze sceny na Rynku Głównym oraz pokłon Trzech Króli będzie transmitowany na profilu facebookowym.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności