Od walca do kankana – zapraszamy na świetne wydarzenie w Krakowie!

Artykuł sponsorowany

Już 22 lutego w Auditorium Maximum odbędzie się wydarzenie Speaking Concerts – od walca do kankana.

SPEAKING CONCERT jest autorskim cyklem koncertów Fundacji Fabryka Sztuki, wychodzącym naprzeciw nawet najbardziej wybrednym gustom. Każdy z programów poświęcamy konkretnemu zagadnieniu, ukazując zarówno omawiane dzieło, jak i jego kompozytora w kontekście historycznym i kulturowym. Wykonywanie muzyki łączymy z błyskotliwymi komentarzami charyzmatycznego dyrygenta, Marcina Sompolińskiego oraz autorskimi filmami i prezentacjami.

Jak wyglądają̨ Speaking Concerts? Jak najprawdziwsze… śledztwo! 

Kankan – symbol roztańczonej Europy wieku XIX. Symbol przełamywania barier obyczajowych, a dla niektórych znak złego smaku…Jedno jest pewne – do dziś Kankan funkcjonuje jako znak szaleńczej zabawy i francuskiego kabaretu Moulin Rouge.  Jednak kankanowa rewolucja obyczajowa nie byłaby możliwa, gdyby nie wcześniejsze wydarzenia rozgrywające się na salach balowych. Wszak nie można zapominać, że pierwsze oznaki swobód obyczajowych przyniósł walc, którego fenomen obserwujemy do dziś. Najnowszy speaking concert o zawracaniu głowy nogami opowiada o tańcu, który zrewolucjonizował europejską obyczajowość.

Zapraszamy Państwa w podróż do kraina najpopularniejszych tańców XIX-wiecznych. Na finał oczywiście kankan z operetki Jaquesa Offenbacha. Poza tym najsłynniejsze walce, polki i kadryle Johanna Straussa ojca i syna.

Występują:

Joanna Horodko – sopran

Jacek Szponarski – tenor

Leszek Mazan – gość specjalny

Marcin Sompoliński – dyrygent

Grupa ArtDance

Orkiestra symfoniczna

Koncert odbędzie się 20 lutego 2022 roku o godzinie 17:00 w Auditorium Maximum.

Bilety:

www.bilety.fabryka-sztuki.com.pl

www.biletyna.pl

www.ewejsciowki.pl

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności