O krok od tragedii na zakopiance. Policja zorganizowała blokadę!

O krok od tragedii na zakopiance. Policja zorganizowała blokadę!

W piątek (14 stycznia) około godziny 22:30, policja otrzymała liczne zgłoszenia o samochodzie poruszającym się zakopianką (droga ekspresowa S7) pod prąd.

reklama

Osobowy peugeot jechał w kierunku Krakowa jezdnią przeznaczoną dla pojazdów jadących w kierunku Zakopanego. Policjanci by zatrzymać  stwarzającego ogromne zagrożenie kierowcę zorganizowali blokadę na estakadzie w Myślenicach. Zablokowali także ruch pojazdów w kierunku Zakopanego. Po zatrzymaniu peugeota okazało się, że za jego kierownicą siedział 86-latek z województwa śląskiego. Jechał w ten sposób od Lubnia co oznacza, że jadąc pod prąd przejechał przynajmniej 16 km. Mężczyzna był trzeźwy. Przewieziony do komendy powiedział, że zabłądził i nie zdawał sobie sprawy, że jedzie pod prąd.

reklama

Po seniora do myślenickiej komendy wkrótce przyjechali członkowie rodziny, którzy zaniepokojeni jego długą nieobecnością już wcześniej zgłosili się do jednostki Policji w miejscu jego  zamieszkania.

Postępowanie wyjaśniające ma ustalić dokładne okoliczności tego zdarzenia i powstania uszkodzeń pojazdu 86-latka, zaś kierowca zostanie skierowany na badania zdrowotne.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności