Na tych liniach będzie kursował nietypowy autobus

Elektryczny autobus marki Irizar ie tram testowany przez MPK S.A. w Krakowie wyjechał dzisiaj na linię nr 169, przez kolejne dni będzie jeździł także na liniach nr 124 i 424. Autobus elektryczny marki Irizar autoryzowanego dealera grupy Wanicki będzie po raz pierwszy testowany w Polsce.  Testy pojazdu będą trwać do 28 stycznia.

Pojazd wyróżnia się przede wszystkim wyjątkowym i nietypowym dla autobusów wyglądem zewnętrznym, jest w 100% elektrycznym, bezemisyjnym autobusem z wyglądem tramwaju. Opływowy kształt i osłony na kołach to nie wszystko. Wyjątkowa jest także bardzo duża powierzchnia okien, zapewniająca podróżującym pasażerom wrażenie bardzo dużej przestrzeni.

Autobus ma ponad 12 m długości, jest niskopodłogowy, wyposażony w wydzieloną przestrzeń, specjalne przyciski i uchwyty dla osób z ograniczoną mobilnością oraz platformę umożliwiającą wjazd osobom poruszającym się na wózkach. Posiada klimatyzację, monitoring i system informacji  pasażerskiej.  Dla pasażerów dostępne są trzy pary drzwi, z czego środkowe mają szerokość 1,2 m. W środku może jednocześnie podróżować prawie 100 pasażerów.

Pojazd jest wyposażony w baterie 180kW, ładowane zarówno przez wtyczkę jak i pantograf, na trzy sposoby: ładowanie wolne, szybkie i ultra szybkie.

Podczas testów MPK SA w Krakowie będzie zbierać opinie pasażerów o tym autobusie, zarówno w kwestii jego wyglądu jak i zastosowanych w środku rozwiązań., będzie je można przekazać do MPK SA m.in. publikując komentarze na portalach społecznościowych Facebook i Twitter.

Fot. MPK

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności